Pokud vám již chybí pohyb a toužíte relaxovat na bílých sjezdovkách, nezbývá se, než se vydat za do zahraničí. Podle meteorologů se totiž v našich končinách už žádné větší sněhové nadílky nedočkáme. Naštěstí je dnes mnoho možností, kam se vydat a pro mnohé nemusíme sahat ani hluboko do kapes. Slevy na zájezdy lze pořídit už nyní a nemusíte čekat až na první jarní dny.

Itálie

Levně se můžeme vydat do jednoho z nejoblíbenějších evropských lyžařských středisek, italského Livigno. Sněhová nadílka je zde díky nadmořské výšce a většinovému zasněžování nadprůměrná až do dubna. Čeká vás zde 115 km sjezdovek všech obtížností, nejvíce pak těch červených. Na své si přijdou i snowboardisti, pro které je připraven nedaleký Snowpark Mottolino, který se řadí mezi nejkrásnější snowparky Evropy. Město je navíc bezcelní zónou, takže zde můžete sehnat extrémně levně nejen ubytování, ale i pohonné hmoty či alkohol. Ani běžkaři nepřijdou zkrátka, těm je k dispozici 40 km upravených tratí.

Nemůžete si na začátku roku vybrat mnoho dovolené, a tak vám Itálie přijde příliš daleko?

Slovensko

Pokud si o dovolené navíc nechcete lámat hlavu s jazykovou bariérou, pak jeďte do Tater. Říkáte si, že zlatá éra lyžování na Slovensku v 70. letech minulého století je již dávno tatam? Alpy to nejsou, ale litovat nebudete. Ano, od těch dob následoval úpadek, se s příchodem investorů kvalita sjezdovek a služeb mnohem zlepšila a dnes již je z čeho vybírat. Především na Štrbském Plese, v Tatranské Lomnici a v okolí Ždiaru nebo v Zuberci. Právě v těchto destinacích již můžete nalézt alpský standard. Ve Vysokých Tatrách jsou sjezdové tratě využívané od prosince až do začátku května a i v dalších střediscích je sezóna dostatečně dlouhá. Upravované běžecké tratě najdete v okolí Štrbského Plesa a v podtatranských obcích. Areály sjezdovek nabízejí i snowparky. Vyhlášená je i sáňkařská trať z Hrebienku

Rakousko

Levnou zimní dovolenou od zapakatel.cz pořídíte i v sousedním Rakousku. Krásné lyžování je v Dolním Rakousku. Na výběr máte z několika známých lyžařských středisek. Například ve středisku Hochkar jsou pro lyžaře a snowboardisty připraveny perfektně upravené sjezdovky všech obtížností a vybaveny systémem technického zasněžování. Kromě upravených sjezdovek zde najdete i moderní tratě s hlubokým prašanem. Atraktivní lyžařské středisko na Ötscheru pak nabízí vyžití pro celé rodiny.

Kam se vydáte vy?