aniž byste nechala desetitisíce korun u zubaře, dost možná se mýlíte.

Skvělé výsledky přináší i „pouhá“ dentální hygiena. V Praze si nechte zoubky vyšetřit nejlépe na specializované klinice.

Návštěvy dentální hygienistky či hygienisty by měly být běžným doplňkem pravidelných kontrol u zubního lékaře i samozřejmě poctivého domácího čištění zubů.

Proč byste na dentální hygienu měli chodit?

  • Naučí vás zde správně čistit zuby
  • Pomohou vybrat správnou velikost mezizubního kartáčku
  • Naučí vás používat mezizubní nit a další pomůcky
  • Zuby krásně vyčistí
  • Zbaví chrup zubního kamene

Přemýšlíte, kam zajít na dentální hygienu? Praha může nabídnout celorepublikovou špičku, kliniku plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic.

Podívejte se na video o dentální hygieně:

https://www.youtube.com/watch?v=xq-yAkJ_vsw

Pozor na zánět dásní

Gingivitida čili zánět dásní je celosvětově nejčastějším ze zubních onemocnění. Podle Mgr. Markéty Pavlovičové, dentální hygienistky z Brandeis Clinic, postihuje zánět dásní až 99% pacientů, kteří k ní přichází na vstupní prohlídku. V prvopočátku se možná zánět dásní nezdá jako problém, nicméně opak je pravdou. V důsledku může způsobit dokonce úplnou ztrátu zubu!

Zánět dásní se rozvíjí kvůli nedostatečnému, ale i špatnému čištění zubů. Jeho první projevy nejsou příliš varovné, dásně mohou při čištění krvácet nebo být mírně citlivé.

Když ale nedojde ke změně zubní hygieny a zánět se neléčí, většinou se rozvine paradontóza, tedy stav, kdy dásně a kosti okolo zubu ustupují. Zub má pak tendenci viklat se, rotovat a v chrupu vznikají nežádoucí mezery. Neléčený stav může vyústit ve vypadnutí zubu.

Jak dentální hygiena probíhá?

„Vstupní prohlídka trvá 90 minut a vychází z individuality každého z pacientů,“ vysvětluje Mgr. Markéta Pavlovičová. Nelze tedy dopředu říci, jak konkrétně se bude věnovat vám.

Na Brandeis Clinic můžete každopádně očekávat tyto 3 základní metody dentální hygieny:

  • Odstranění zubního kamene ultrazvukem
  • Air-flow
  • Fluoridace

Zubní kámen (vzniká z přebytku zubního plaku) je nutné ze zubů odstranit, protože může mít za následek citlivost a poškození dásní. Hygienistka k tomu využívá zpravidla ultrazvuk, který cílí na jednotlivá „ložiska“ a metodu Air-flow. Chrup se při Air-flow čistí plošně proudem vzduchu, vody a mikročástic (soda, vápník).

Ani jedno z ošetření není bolestivé, naopak metodu Air-flow si často pacienti pochvalují jako velmi příjemnou. A hlavně má skvělé výsledky a v kombinaci s ultrazvukem dokáže zoubky vybělit a zesvětlit skoro jako bělení. Člověk by ani nevěřil, kolik z tmavého odstínu zubů mají na svědomí právě nečistoty, které lze tak snadno odstranit!

Fluoridace zpevňuje zubní sklovinu a chrání ji před bakteriemi a kyselinami, a je tak účinnou prevencí zubního kazu, a to i u dětí. Zabraňuje úbytku vápníku ze skloviny a působí tak proti citlivosti zubních krčků. Takže už žádná bolest zubů, až si budete pochutnávat na ledovém drinku nebo horké kávě.

Na dentální hygienu byste si měli pravidelně udělat čas jednou za tři až šest měsíců. Odměnou vám budou zdravé a krásné zuby. Domluvte si nezávaznou konzultaci s Mgr. Markétou Pavlovičovou na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info(at)brandeisclinic.cz.