Ale víte také to, že určitým pravidlům a doporučením podléhá také spodní prádlo? V případě porušení sice nedostanete podmíněný trest ani pokutu, ovšem nálepku módního ignoranta budete z čela strhávat ještě dlouho.

Proto spodní vrstvě oblečení věnujte dostatek pozornosti – předejdete tak společenskému faux pas. A na co si dát pozor u krajkového spodního prádla?

Pořiďte prádlo správné velikosti

Podle průzkumů tři ze čtyř žen nosí nesprávnou velikost prádla. Pravděpodobně mezi ně patříte i vy, ale třeba jen netušíte, jaká je vaše skutečná velikost. Nejčastější chybou bývá kombinace velkého obvodu a malých košíčků u podprsenky. Chcete-li, aby na vás krajkové spodní prádlo vypadalo dobře, musí vám padnout jako ulité.

Inspirujte se aktuálními trendy

Co bylo in včera, může být zítra out. Samozřejmě to neznamená, že byste si měla každý měsíc obměnit veškeré spodní prádlo, ale na druhou stranu by určitě nebylo od věci dát sbohem kouskům, které pamatují doby vaší střední školy. Mějte na paměti, že také kalhotky a podprsenky podléhají trendům a není jediný logický důvod, proč se novinkám bránit.

V souvislosti s krajkovým prádlem můžete vsadit třeba na světové značky. I Calvin Klein a mnohé další známé brandy jsou si vědomy popularity krajky a často ji v nových kolekcích používají.

Naučte se krajkové prádlo nosit

Kvalitní krajkové spodní prádlo je jistě lepší než laciná krajka z tržnice, nicméně v praxi záleží i na tom, zda dodržíte základní zásady – například ramínko by nemělo ledabyle vykukovat z pod trička, leda byste se někoho snažila sbalit. Za módní faux pas se považuje také prosvítající barevné prádlo pod svetrem či podobným topem, odstávající okraj podprsenky a linie kalhotek pod přiléhavými kalhotami. Měla byste vědět, že pod úzké kalhoty či šaty patří jedině bezešvé prádlo!

Nyní již víte, jak dámské spodní prádlo s krajkou nosit. Zbytek je na vás!