V celé aglomeraci okolo Paříže žije více než 12 milionů lidí. Paříž je charakteristická především svou neskutečně bohatou historií. Památek se tady nachází neskutečné množství a prakticky všechny jsou jakýmisi unikáty a skvosty, které prostě a jednoduše nikde jinde na světě nenajdete. Paříž se často zobrazuje na nejrůznějších fototapetách, které právě pojímají ty nejznámější dominanty hlavního města země galského kohouta. Podívejme se tedy na výběr těch nejzajímavějších fototapet, jež jsou aktuálně k dispozici. Rozhodně jich není nijak málo.

Dominantní Eiffelova věž

Středobodem celé Paříže je bezesporu slavná ocelová stavba postavená na konci 19. století. Dokonce se stala nejvyšším objektem na světě. Tedy až do doby, kdy byl dostavěn slavný newyorský Chrysler Building. Dnes měří Eiffelova věž 324 metrů. Své jméno nese po slavném konstruktérovi Gustavu Eiffelovi. Slouží především jako symbol Velké francouzské revoluce. V prvních létech své existence byla Eiffelova věž nenáviděná, o čemž se lze přesvědčit v dílech slavných spisovatelů, jako jsou Alexander Dumas či Émile Zola. Dnes se jedná o turistický magnet, který si chce každý vyfotografovat. Na zobrazeních vypadá naprosto skvěle s tím, že se na ni lze dívat prakticky v jakékoli roční době. Tapety Eiffelova věž jsou typické právě kontrastem světla a tmy, případně hrou barev. Zobrazení Eiffelovy věže je moc hezké jak v barevném provedení, tak třeba ve variacích sépie či černobílé kombinaci. Výborně vypadá i s vodní hladinou řeky Seiny. Záleží pouze na vás, jaký komplet se vám líbí.

Majestátní katedrála Notre-Dame

Katedrála Panny Marie, jak je tato stavba také mnohdy označována, je jedním z majestátních symbolů Paříže. Mnohdy se u ní setkáme i s označením Chrám Matky Boží, které je také příznačné. Stojí ve východní části ostrova Île de la Cité hned u řeky Seiny. Z historického hlediska se jedná o skutečný skvost, jelikož byla postavena již v polovině 14. století. Výška věží tohoto chrámu dosahuje až 69 m. Fototapeta Paříž s vyobrazením tohoto architektonického skvostu je impozantní. Za slunného počasí vyniknou její obrysy i dokonalá zdobnost. Vašemu pokoji dá tato fototapeta zcela jiný rozměr. Romantika starobylých staveb je vůbec všeobecně uznávaným prvkem v jakémkoli interiéru. Pohledů na Chrám Matky Boží existuje spousta, přičemž mezi nejoblíbenější patří ten čelní. Moc hezky ovšem vypadá také při zachycení s řekou Seinou z boční strany.

Louvre se svými památkami

Když se řekne nejznámější a nejslavnější muzeum na světě, nejspíše se většině lidí vybaví právě Louvre. Už jen fakt, že se jeho sídlo nachází v komplexu objektů Palais du Louvre, stojí za zmínku. Právě tady totiž v minulosti sídlili francouzští králové. Zobrazení tohoto objektu na fototapetě patří k nejznámějším a nejlepším snímkům budov. Celý komplex si lze prohlížet ve velkém provedení v jakékoli místnosti prakticky do nekonečna. Při pohledu na něj se můžete zabývat myšlenkami, jakou sekci muzea byste rádi navštívili. K dispozici jsou třeba oddělení starožitností z Egypta, antická a orientální keramika, případně sochy pocházející ze středověku a novověku.

Mystická noční Paříž

Moc hezké pohledy na Paříž jsou především ty noční. Důkazem budiž fototapeta Eiffelova věž, která je dokonale osvětlená. Jinak působí velmi romanticky také pohledy na tento architektonický skvost společně s jinými budovami. Stejně tak je moc hezky osvětlen také komplex v Louvru se slavnou pyramidou. Podívat se lze i na noční scenérie v čele s Vítězným obloukem. Záleží pouze na tom, co si z noční Paříže vyberete. V každém případě můžete do domácnosti získat vkusné fototapety, jež nikoho neurazí. Naopak na sebe v pozitivním slova smyslu upozorní. Návštěva se bude ihned ptát, o jaké místa se jedná, případně chválit snímek jí známých slavných objektů.