Přestože na první pohled nemají Ve službách zla a Bábovky nic společného, spojuje je tato nahodilost. Osudovost. Cormoranu Strikovi se ozývají stíny minulosti, které se chtějí mstít. A Bábovky nabízí dvanáct osudů, dvanácti žen, které se vzájemně prolínají v emotivních příbězích.

Upřímné, bez příkras, plné napětí – takové jsou novinky z knižního světa!

V nové detektivní knize Roberta Galbraitha alias J. K. Rowlingové se čtenáři se mohou těšit na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.

Představte si, že obdržíte balíček s useknutou nohou… Soukromého detektiva Cormorana Strika jen tak něco nerozhodí, ale tentokrát mu je jasné, že jde o výstrahu a někdo mu chce vzít víc než jen jeho život. Někdo, kdo ho dobře zná. Z minulosti ho napadají čtyři osoby, které by mohly být viníky. Chce-li přežít i zachránit svůj podnik a asistentku Robin, musí se pustit do vyšetřování a ponořit se do zvrácených a temných světů podezřelých.

Záhy dochází k dalším zločinům a Strikovi začne docházet čas…

Čas se řeší i v knize Radky Třeštíkové, tedy jeho nedostatek – jak se cítí patnáctiletá holka, na kterou jej nemají její rodiče? A napadlo vás někdy, co v sobě řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra zmíněné manželky tak špatný vztah se svojí dcerou?

Tyhle a mnohé další otázky si kladou Bábovky. Odpovědi na ně se dočtete v upřímných zpovědích hlavních hrdinek, kterým nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska.

Jednotlivé emotivní příběhy se v knize vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému a k celé řadě zajímavých rozuzlení. A potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život. Nepředvídatelný a trochu záhadný.