akce „Innovation # Naše české ruce”, která se uskuteční už 24. října 2018 v Grand Hotel Bohemia Prague. Tuto zajímavou českou značku si ale představíme už dnes.

Klub Pánů z Ponožkovic má své poslání. Cílem nejvyšší ponožkové rady, která bdí nad blahem klubových členů, je měnit všednost na radost. Radní věří, že každodenní činnosti jako například oblékání ponožek můžeme buď jen přecházet s jitřní netečností, nebo si i takovými zdánlivými maličkostmi můžeme zpříjemnit den a udělat radost třeba ihned ráno. Misí každého páru klubových ponožek, které jednou měsíčně připutují do poštovních schránek klubových členů, je splnit tento úkol a pomoci tak členům překročit stín všednodennosti.

Neradi bychom ale, aby čtenáři propadli ponožkové iluzi, že Klub je jen místem pro prachsprostý nákup pokrývek jejich nášlapníků. Naopak, nemohli by býti dále od pravdy. Členům se Rada snaží zprostředkovat mnohem komplexnější zážitek, i když ponožky zůstávají jeho bavlněným jádrem. Proto se Rada rozhodla nabízet zájemcům členství, a nikoliv jednotlivé ponožkové páry.

Prostřednictvím členství může Rada členům nabídnout příběhy o každodenním životě v Ponožkovicích a výběru klubových ponožkových vzorů. Každý měsíc dostanou tak členové dopis informující je o dobrodružstvích vznešených členů Rady a jejího předsedajícího Huberta Ponožky, čímž, věříme, se posiluje komunitní pocit u klubových členů. O to víc jsme rádi, když členové sdílí v klubovně nebo na sociálních sítích své ponožkové zážitky a podílejí se na spoluvytváření ponožkovicového světa.

Náš přístup se odráží i v komunikaci se členskou základnu a potenciálními členy. Vždy se snažíme abychom nepůsobili jako internetové prodejní místo, kam lidé namátkovým kliknutím zavítají a po chvíli odejdou, ale jako pestré společenství, do které patří, kam se se svými ponožkovými potížemi vždy mohou přihlásit o radu a kam se rádi vrací. Utužovat pocit komunitního prostředí se snažíme i speciálními edicemi, které každý rok vytváříme v omezeném množství a které jsou dostupné ke koupi jen členské základně. Jedná se například o kotníčkové edice, dámské vánoční edice, nebo tento rok poprvé Rada schválila experimentovaní s dětskou ponožkovou edicí.

V neposlední řadě se snažíme, aby členové mohli býti na činnosti Klubu hrdí a nosit klubové ponožky se vztyčenou hlavou. Z tohoto a také altruističtějších důvodů se často a velice rádi podílíme na podpoře charitativních, sportovních nebo studentských událostí a snažíme se tak šířit dobré jméno ponožkového gentlemanství. O tom všem si členové mohou přečíst v klubových Ponožkovinách.