Kupujeme nové oblečení  – lehké a barevné, do menu přidáváme jarní zeleninu a měníme vzhled našich domácích interiérů.

Tím spíše, když se blíží Velikonoce, období znovuzrození, obnovy a touhy po změně. Velikonoce často slavíme v kruhu rodiny a chceme, aby hezké prostředí umocňovalo pozitivní emoce.

Namaluj si svůj svět….

Velikonoční barevnost je tradiční a harmonická. Letos vládnou béžová, bílá a smetanová jako barvy podkladu a na nich vynikne zajímavý odstín zelené a teplá žlutá barva v pomerančovém odstínu.  Letos jsou aktuální odstíny růžové, která často jako jediný barevný detail přináší radost, spoustu elánu a smyslnost. Objeví se i výrazná oživující fialová a amarantová, kterou nejdeme především jako detail v kompozicích z umělých květin.

Jednoduchost, ve které vynikne detail

Tak je možno v krátkosti shrnout letošní jarní velikonoční styl. Detailem, který obohatí klasický interiér, jsou dekorace, jako například skleněná a keramická vajíčka na zavěšení či ozdobení velikonočního stolu.  V obou případech jsou v prosté barevnosti bez nadbytečných ornamentů, maximálně s obrázkem zajíčka, který zdobí některá vajíčka na zavěšení. Květinové koule z kolekce COMO jsou jako stvořené k tomu, aby se staly originální jarní dekorací. Jsou v různých velikostech a díky tomu mohou ozdobit různá místa v interiéru. Budou skvěle vypadat na parapetu, polici či krbové římse. Na stole je můžeme nechat samostatně položené anebo umístit do dekorativních nádob čí váz. Úžasným doplněním prostoru budou dřevěné bílé a zelené lucerny Fresh Spring a umělé hyacinty, magnolie, orchideje a blatouchy, které jsou k nerozeznání od živých květin.

V centru pozornosti je velikonoční stůl.  Jde o ten tradiční jídelní prostřený ke slavnostní tabuli. Důležitou roli hrají také kávové, odkládací a pomocné stolky.  O velikonocích se více než jindy setkáváme u stolu při hodování a odpočinku. Na tom největším jídelním stole najdeme kvalitní látky, krásné jídelní soupravy, elegantní dekorace.  Nádobí z kolekce Windsor, luxusní tradiční porcelán z kolekce Carmela, jednoduché skleničky z kolekce Marlene, kroužky na ubrousky Sue s efektními vážkami – to vše vytvoří slavnostní charakter stolu. Při odpočinku na pohodlné pohovce u kávového stolku si jistě všimneme dekoračních váz, květin a dalších dekoračních elementů velikonočních kolekcí Fresh Spring a Amarillo Flores. Malý stolek Wellow z nás učiní domácího stylistu, který na něm denně vytvoří novou zajímavou kompozici.

Tečka na závěr

Letošní jarní nabídka AlmiDecor ukazuje, jak velmi důležitý je výběr pečlivě vyrobených kvalitních textilií, u kterých rozhoduje krásná struktura a odolnost látky. Decentní půvab závěsů a polštářků z kolekce Ganga a Plain zvýrazní ušlechtilou strukturu lněných ubrusů a ubrousků Coline.  Potahová látka křesla Everton ladí s jeho  klasickým tvarem a skvěle se hodí k modernímu stolku Wellow.

Spojování na první pohled různých elementů bude snadnější díky aranžmá našich stylistů. Proto při hledání inspirace stojí za to navštívit salon AlmiDecor.

Jaro už je tady, musíme je jen pozvat do svého domova a to nejen o Velikonocích!

ALMIDECOR, duben 2011