V hlavním městě můžete vyrazit do obchodního centra, ale tentokrát s sebou bez výčitek můžete vzít i ostatní členy rodiny, nudit se nebudou. Na střeše Galerie Harfa vyrostou 8. a 9. února ledové sochy. Letošním tématem jsou Zimní olympijské hry v Soči. Nahlédněte do ledového království a na vlastní oči se přesvědčte o tom, jak se chladné kvádry pod rukama sochařů přeměňují v umělecká díla.

Máte v plánu postavit dům? Zajděte načerpat inspiraci na holešovické výstaviště na 9. mezinárodní veletrh dřevěných a nízkoenergetických staveb, konstrukcí a materiálů DŘEVOSTAVBY 2014.

Open air festival v zimě? Proč ne, moderní doba si žádá moderní činy. V Liberci se 8. února koná 1. venkovní festival sezóny. Nese název Frozenfest a to jestli se budou konat i další ročníky záleží na počtu fanoušků a úspěchů. Půjdete?

Ve Vsetíně můžete zůstat v teple a přesto se skvěle pobavit. Loňský rok totiž přinesl do kin velké množství výborných evropských filmů. Ty nejvýraznější, které se do běžného programu kina nevešly, budete mít možnost vidět během Evropské filmové inventury v pátek a sobotu 7. a 8. února ve vsetínském kině Vatra.

Tento víkend se již popáté v pořadí bude konat mezinárodní kolotoč snowboardových soutěží Evropského poháru v krásných Mariánských Lázních. Klub Krušných hor připraví o víkendu 8.-9.2.2014 pro snowboardové jezdce ze 14 Evropských zemí napínavé souboje v paralelním slalomu na velice přehledné sjezdovce. Takže, kdo má rád snowboard, neměl by chybět.

Pokud rádi jíte a pokud toužíte poznávat nové a zajímavé chutě, pak nezapomeňte, že až do konce února probíhá v top restauracích gastronomický svátek Grand Restaurant Festival 2014. Letošním mottem festivalu je: Nejezte blbě a cílem je propagace biopotravin, lokálních surovin a místních farem. Tak si nechte chutnat.

 

Martina Mlsná