Jedna z nich je vzít si lyže či běžky, teplé oblečení a vyrazit buď sportovat na kopce či jen tak na výlet do přírody. Tady jsou od nás tipy, kde je možné si zalyžovat a jaké skiareály si můžete zvolit. Vybrat si můžete zde: http://www.turistika.cz/ski-areal.

Pokud nejste ale aktivním sportovním nadšencem, můžete si zvolit sportovní podívanou, kde tedy adrenalin také chybět nebude. A ti, co odvahu mají se mohou do závodů zapojit. http://www.akce.cz/akce/266739/stopa-pro-zivot-2012-karluv-beh-alpine-pro. Stopa pro život je seriál sdružující nejpopulárnější závody v běžeckém lyžování v ČR. Je určený všem zájemcům bez rozdílu věku a kondice, od profesionálů po začátečníky, na své si zde přijdou i děti, pro které jsou připraveny samostatné závody a doprovodný program. Pořadatelem seriálu je společnost ČS MTB Team, s.r.o., organizátor úspěšného projektu Kolo pro život – největšího seriálu závodů na horských kolech. Klopené  zatáčky, skoky, prudké výběhy.

Novinkou letošního ročníku je testovací centrum ROSSIGNOL na každém závodě, kde bude možnost v rámci závodu otestovat lyže z kompletní řady Rossignol 2011-2012. Každý přihlášený závodník obdrží v rámci startovného zimní čepici Alpine Pro s logem Stopa pro život a energetické výrobky Nutrend.

Redbull Nordix: http://www.akce.cz/akce/266310/red-bull-nordix-do-tretice-v-cechach. Propojení  skikrosu a běžeckého lyžování? Zpočátku se to možná zdá jako bláznivý nápad. Jenže velký zájem diváků a samotných závodníků dokazuje, že je tahle akce baví. A proto se závod Red Bull Nordix znovu vrací do Čech. První dva ročníky se konaly na Božím Daru, do třetice bude zajímavou podívanou hostit 18. února středisko v Deštném. Tohle vše čeká  na každého, kdo by se chtěl do závodu přihlásit. A to může být skutečně kdokoliv, jen Vám musí být více než 15 let. Pak už jen stačí sebrat odvahu a alespoň něco umět na běžkách.

Druhá možnost trávení volného času je pro ty, kteří se raději zabaví někde v teple, případně i u dobrého jídla či pití, kde se nejen dobře najedí, ale i dozví mnoho nového:  http://www.akce.cz/akce/266440/festival-profesionalni-gastronomie, který probíhá souběžně  s gastronomickým veletrhem TOP GASTRO a středoevropským veletrhem cestovního ruchu HOLIDAY WORLD a specializovaným veletrhem golfu a golfového turismu GOLF WORLD PRAGUE. Festivalová část GASTRO TOUR 2012 pak nabízí prezentaci různých gastronomických konceptů ve spolupráci se svými dodavateli formou prodeje degustací, nápojů a jiných gastronomických výrobků.

Pokud ale i přesto chcete čas trávit aktivně a v teple, je zde možnost zajít na: http://www.akce.cz/akce/266435/trancefusion-2012, kde si užijete tanec, elektronickou a taneční hudbu.

Dalším hudebním tipem je skupina Scooter, jejíž jméno se stalo na poli světové hudební scény legendárním pojmem, vás přijede pobavit se svoji zcela novou, energickou show: http://www.akce.cz/akce/266737/scooter-the-big-mash-up-tour-2012