Dejte sbohem nudným textovým přáním. Fotopřání zaujmou na první pohled.

O co se jedná?

Už nespočet studií dokázalo, že obrázek zaujme mnohem více než text. Proč toho nevyužít také u přáníček a pozvánek? Necháte-li se navíc vyfotit speciálně pro tuto příležitost, bude fotka maximálně relevantní a přáníčko či pozvánka bude vypadat skutečně luxusně.

Většinou se fotopřání tisknou na speciální papír – současně se vytiskne fotografie i text, oboje v odpovídající kvalitě. Podle zvoleného druhu se může jednat o překládané přání (takové má de facto čtyři strany) nebo o přání na jednom listu papíru (má dvě stranu). Jednu z těchto čtyř stran zaujímá fotka, na dalších stranách může být text.

Jak fotopřání vyrobit?

I když se na první pohled zdá, že se jedná jen o fotku a text, je důležitý také vzhled zbytku přání. Proto byste se do vlastní tvorby měla pouštět jen v případě, že ovládáte nějaké grafické programy a máte grafické cítění. Jinak by se mohlo stát, že vaši snahu ocení nanejvýše babička…

Chcete-li si tedy ušetřit čas i nervy, sáhněte po nějaké aplikaci. Například Piklio.cz nabízí program na tvorbu fotopřání ne svém webu. Vše probíhá online, není třeba tedy nic stahovat ani instalovat. Vyberete si rozměr a druh a pak už jen zvolíte styl svého přáníčka. Na výběr je řada klasických motivů (vánoční, Valentýn, svatba…) i těch neutrálních v příjemných barvách.

Následně jen nahrajete fotky z počítače, z fotoaparátu nebo z internetu (z Facebooku či galerie Rajče apod.) a vyplníte text. A je hotovo.

Na co všechno se fotopřání hodí?

Fotopřáníčka můžete využít v soukromí i ve svém byznyse. Fotku sebe a svého partnera umístěte na svatební pozvánku, fotku narozeného miminka dejte na oznámení o novém členu rodiny. Obrázek celého vašeho pracovního týmu se santovskými čepičkami na hlavě poslouží jako podklad pro přání k vánocům pro vaše firemní partnery a fotografie produktu je to pravé na pozvánku na předváděčku. Zkrátka fantazii se meze nekladou.

Už víte, jako originální fotopřání využijete? To je dobře, protože pro nově registrované má Piklio bonus 200 Kč na první objednávku!