kde se na ně americkým úsměvem smějí mladé a krásné modelky s velikostí maximálně 36, jsou takovými plakáty ovlivnění i muži. I na ty a jejich vizáž je kladen poměrně velký tlak. Podle podobných plakátů jsou ideálem muži s postavou Edwarda Nortona ve filmu Červený Drak, s obličejem Matheewa McConaughea a účesem Justina Biebera.

Ale bohužel nebo bohudík? se této kombinaci podobá jen málokdo. Jak vypadá realita v našich ulicích? Na tu se zaměřili britští vědci, kteří jsou proslulí svými originálními objevy.

Britové přišli se sedmi základními typy mužů:

Hruška – poměrně hubení muži s mírně širokým pasem.

Okurka – jsou hubení, se střední svalovinou a bez kila nadváhy.

Zelená fazolka – dá se říct, že se jedná o vyzáblou okurku. Tento typ je často k vidění u mladších ročníků mužů.

Rajče – když si přestavíte rajče, je jasné, že takoví muži jsou baculatí od krku, přes pas až po boky.

Nacho – to je ideál ve tvaru trojúhelníku, s vyrýsovanou postavou s širokými rameny a útlým pasem.

Cihla – toto jsou muži svalnatí, ale ve všech částech stejně širocí.

Sněhulák – tento typ mužů má široký hrudník a kulaté břicho, zadek a nohy jsou štíhlé.

A jaké muže potkáváme nejčastěji?

Takřka polovina jsou Hrušky. Asi 15 % mužů jsou Okurky. 9 % mužů tvoří Cihly. 5 % jsou typ Rajče a dalších 10 % jsou Sněhuláci a Zelené fazolky.

Jak již bylo řečeno, podle médií a televize je ideálem společnosti právě typ Nacho, ale jsou takoví muži opravdu ženským ideálem? Možná ano, a možná jen proto, že je takových mužů v populaci pouhopouhých 5%. Otázkou zůstává, jestli právě po takových mužích ženy touží?

Který typ je nejžádanější?

Když na ulici potkám takového „ideálního“ muže, samozřejmě se moc ráda i otočím a během toho mi krátce probleskne hlavou, jaké by to asi bylo… Po hlubším zamyšlení mně ale dojde, kolik úsilí bych musela vynaložit, abych mu mohla být rovnocennou polovičkou a raději se vrátím zpět do reality mezi „obyčejné“ muže.

Troufám si říct, že u žen jsou nejžádanější ony Hrušky a Sněhuláci… Vždyť, která ženská by neměla ráda lehnout si po náročném dni muži do klína a opřít si hlavu o partnerovo měkké bříško? :-)

Jaký typ je přitažlivější pro Vás a jaký byste chtěla domů Vy?

Sandra Špačková