Máme pro Vás několik tipů, co koupit na první návštěvu dítěte a rodičů v porodnici.

Jako první dárek pro novopečenou maminku vás možná napadne květina. Ale zde pozor. Mnoho porodnic kvůli případným alergiím má zakázáno vnášet do pokojů květiny. Může se tak stát, že vaše květina bude muset zůstat v lepším případě na nemocniční chodbě.

Dárek pro maminku

Pro maminku zvolte raději něco dobrého k snědku (zohledněte to, že bude pravděpodobně kojit), anebo kupte praktický dárek, třeba v podobě vložek do podprsenky nebo plenek pro dítko.

Nic také nezkazíte oblečkem, nebo třeba ponožkami pro miminko.

Rada: Dudlík raději nekupujte. Stále více rodičů dudlík dětem dávat nechce, nebo si raději vyberou sami. Hodit se může třeba lahvička nebo třeba chůvičky. Ale pozor – nejprve si udělejte průzkum, co už rodiče nakoupili.

Dárek pro dítě

Pokud chcete obdarovat holčičku a jste si s rodiči blízcí, můžete si troufnout koupit dětské náušnice ze zlata se zirkonem. Náušničky se mohou narazit již během prvních návštěv u pediatra a těšit se z nich tak budou moct všichni již záhy.

Přijde vám vybrat náušnice těžký úkol? Pak kupte hračky.

Jistě, novorozeně ještě hračky neocení, ale do budoucna určitě nepřijdou nazmar. Koupit můžete prakticky cokoli – od kousátek po chrastítka. Ideální hračky pro děvčata jsou třeba knížky se zrcátky uvnitř nebo panenky. U chlapečků určitě nic nezkazíte plyšáky nebo autíčky.

Nebo na to můžete jít z praktického hlediska a již s předstihem koupit příkrmy nebo třeba doplňky stravy, které vyhlásí stop bolesti bříška. Každá maminka určitě bude ráda, když bude mít v případě nouze po čem sáhnout.