Máme pro vás 6 tipů, jak to zvládnout.


Přivstaňte si

I když zrovna nepatříte mezi ranní ptáčata, přemožte se a natočte si budík třeba už na šestou ráno. Čím dříve vstanete a dorazíte do práce, tím lépe. Kancelář se vyhřeje až okolo jedenácté a vy do té doby zvládnete odpracovat do nejnutnější. Přes poledne vyrazte na oběd, nebo pracujte na úkolech, které nepotřebují tolik pozornosti. Domů běžte co nejdříve a co nestihnete, zkuste dodělat pokud možno doma.

Dodržujte pitný režim

Pitný režim je naprostý základ. Zapomeňte na slazené nápoje. Pijte čistou vodu popřípadě ji doplňte o citrón nebo mátu. Dobrou alternativou jsou bylinkové čaje popřípadě zeleninová šťáva. Pokud nebudete mít abstinenční příznaky, odpusťte si horkou kávu.

Vypněte vše, co nepotřebujete

Vypněte všechny přístroje, které nepotřebujete a zhasněte, pokud dobře vidíte. Elektrospotřebiče i žárovky vydávají teplo, které je v horkých dnech opravdu nežádoucí.

Osvěžujte se

Přestože je většina kanceláří vybavena klimatizací, nestačí to a je potřeba se nějak osvěžit. Pomoct může studená voda ve vyčištěném rozprašovači, kterou na sebe rozprášíme. Pomáhá také přiložit obklady se studenou vodou na předloktí či podkolení.

Zapomeňte na svíčkovou se šesti

Tělo ve vedrech trpí samo o sobě, nezatěžujte ho ještě horkým jídlem. Jistě jíst se musí a každý den by se mělo sníst něco uvařeného, ale přesvědčte se, že vás v teplých dnech nasytí i zeleninový salát nebo třeba polévka gazpacho.

Chytře se oblečte

Korporátní dress code vás může v horkých dnech potrápit. Pomoct vyrovnat se s horkem vám ale může outfit z hedvábí, lnu či bavlny.

Martina M.