Pokud o tom pochybujete, nejspíš v ní něco není, jak by mělo být.

Jak zařídit kancelář, aby se v ní všichni cítili dobře a byla dobrou vizitkou firmy?

Zařizujte podle oboru činnosti

Moderní kanceláře se stále častěji podobají obytným místnostem a odráží profesi, která se v nich vykonává. Úplně jinak bude vypadat kancelář kreativního ředitele reklamní agentury a bankéře. Zatím co ten první si může jít v zařizování dovolit o kousek dál např. v podobě designových výstřelků, druhému sluší spíše elegantnost a praktičnost.

Nábytek vybírejte nadčasový, aby sloužil co nejdéle. Nábytek a vybavení kanceláře by měly být z dobře zpracovaných kvalitních materiálů. Ty je možné různě kombinovat s aktuálně moderními doplňky a kancelář tak půjde s dobou.

Co by s kanceláři nemělo chybět

Centrem kanceláře je samozřejmě stůl a počítač, ale pamatovat je třeba i na její další části.

Kromě pracovního stolu, židle nebo křesla by zde neměl chybět i konferenční stůl a ideálně též relaxační kout např. s pohovkou, květinou, pozitivním obrazem či třeba akváriem.

Do práce se chodí pracovat, ale během pracovní doby je třeba se i odreagovat a nabrat nové síly. Stále častěji se tak v kancelářích objevují hry jako stolní fotbal, basketbalový koš či terč na šipky. Takové hry jsou skvělé pro krátké odreagování, ale měly by být umístěny trochu stranou, aby nenabourávaly morálku.

Pracovní kout by měl být světlý, v nejlepším případě u okna. Stůl má být prostorný natolik, aby se na něj vešlo všechno, co potřebujete mít při ruce, od hrnku s kávou, přes kanceálřké potřeby po tiskárnu.

Jak kancelář oživit?

Výmalba kanceláře je na vkusu každého. Bílou se nic nezkazí a stěny lze oživit například nadživotním logem společnosti či pozitivními obrazy. Kromě bílé můžete jako základní barvu zvolit některou z méně nápadných a tlumených barev například šedou či kávovou.

Pokud chcete přece jen barevnou kancelář, vězte, že žlutá, oranžová a zelená jsou optimistické barvy, které povzbuzují k vyššímu výkonu. Ale je důležité, aby si kancelář ponechala důstojný vzhled. Proto tyto barvy zvolte raději jen na jednu stěnu či jen na doplňky (křesla, nádobí apod.)

Při zařizování kanceláře nezapomeňte na obrazy a květiny. Zejména květiny dodají prostoru život. Stačí jedna či dvě větší do prostoru a ty doplnit jednou týdně čerstvými řezanými květy.

Sandra Špačková