Jak začít pracovat z domova

26.1.2015, 08:00 | Veronika
home office

Sníte o profesi, kterou můžete vykonávat z pohodlí domova? Chcete být pánem svého času?

Získat takovou práci není nejjednodušší, ale když si půjdete za svým cílem, dokážete to. Nejprve si musíte najít pole svého působení. Dobré uplatnění najdou překladatelé, copywriteři, marketéři či virtuální asistentky. Pro homeworking jsou ideální také IT specialisti, web designéři a grafici. V poslední době se rozšířila i možnost zákaznických služeb po telefonu z domova. K vykonávání činnosti budete pravděpodobně potřebovat počítač a kvalitní připojení. Stanete se nezávislým a můžete mnohem více cestovat, možná se dokonce na zimu přesunete někam za sluncem.

Hledejte příležitost

Jakmile si ujasníte, co chcete, promyslete si své kroky. Začněte shánět zaměstnavatele. Nezaměřujte se jen na velké pracovní portály, na uvedené pozice se většinou hlásí stovky další, takže šance uspět je nízká. Najděte si firmy, které s vaším oborem souvisí, a zkoušejte přímo na jejich stránkách. Pokud někoho shání, nabídněte se. Nejprve možná půjde jen o částečný úvazek, třeba za méně peněz, ale vytrvejte. Hledejte, budujte si kontakty a pracujte na sobě. Svých klientů a zaměstnavatelů se ptejte na zpětnou vazbu a požádejte o reference, které vám otevřou další dveře.

Připravte si domácí kancelář

Svou práci si usnadníte, pokud si vytvoříte správné prostředí. Kupte psací stůl, pohodlnou židli a budou se hodit i nějaké kancelářské potřeby. V policích vám udělají pořádek krabice či archivační boxy, na zeď si dejte tabuli, kde si zapíšete svou pracovní dobu, termíny i cíle, které chcete splnit. Napište si na viditelné místo inspirativní heslo, aby vás neustále tlačilo kupředu.

Vzdělávejte se

Neusínejte na vavřínech a pořád se učte. Zdokonalujte se, zlepšujte své znalosti, rozšiřujte si obzory. Musíte být nejlepší, jinak se ztratíte mezi ostatními. Zejména IT obory se rychle rozvíjí. Pokud nebudete sledovat trendy, upadnete v zapomnění. Choďte na konference, zapište se do vzdělávacích kurzů, komunikujte v cizím jazyce. Spojte se s komunitou v daném oboru, blogujte a buďte v kontaktu.

Udržujte se

Cvičte, sportujte a pečujte o své tělo. Ráno si jděte zaběhat nebo se vydejte na procházku. Připravíte se lépe na práci, zlepšíte si kondici a třeba vás něco zajímavého napadne. Stále mějte na paměti, že lidé vás posuzují v prvním okamžiku podle vzhledu. Nového klienta pravděpodobně neoslní podivín s mastnými vlasy, ani přemalovaná kreatura.

Hlavně si věřte a nenechte se odradit prvními neúspěchy. Jedině vytrvalostí dosáhnete svého cíle.

Komentáře

  • Prostě se to chce odhodlat a být na sebe přísná. Jinak má člověk sklon k lenošení a to se pak peníze vydělávají těžko.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam
Reklama
    Lídr v ČR v oblasti kancelářských potřeb – SEVT.cz

Partneři

A_Moravskoslezské investice a development, a.s.
B_BPWCR
C_volny
D_Hays