Máme pro Vás pět tipů, co změnit, abyste co nejdříve byla v páru.

Změňte postoj

Pokud máte zažitý určitý model vztahu, který nefungoval, vymažte jej z hlavy. Pokud budete ke vztahu od počátku přistupovat s nechutí a budete všechna soužití s mužem házet do jednoho pytle s nápisem Nefungující, nikdy se novému vztahu neotevřete a žádný nevytvoříte. Naopak je dobré si představit, jak by měl ideální vztah vypadat.

Dívejte se okolo sebe

Hodně lidí žijících single tvrdí, že na seznámení se nemají čas. Abyste potkala toho pravého, ale přece nepotřebujete spoustu času. Divila byste se, kolik mnoholetých vztahů vzniklo při seznámení na ulici. Lidé jsou všude okolo nás, v obchodech, ve veřejné dopravě, ve fitku v baru či restauraci. Dívejte se okolo sebe a když vás někdo zaujme, neváhejte jej oslovit.

Nemějte vysoké nároky

Jistě, obzvláště pokud žijete delší dobu sama, máte již svůj zaběhlý systém a své nároky, ale vztah je často o velkých kompromisech. Proto nemějte příliš vysoké požadavky na svého partnera. Pokud toužíte po krásném, inteligentním boháči z vysoko postavené rodiny, který vás bude denně zahrnovat květinami a šperky, může vám život proklouznout pod rukama, aniž by vás za ně vůbec někdo držel. Držte se při zemi. Nemusíte hned vyjet do nejbližší vesnice a vzít si prvního traktoristu (pokud traktorista není zrovna váš typ), byla by ale škoda ignorovat příjemné muže.

Vyrovnejte se s minulostí

Pokud nejste vyrovnaná s koncem předešlého vztahu, nemůžete být spokojená ve vztahu novém. Na bývalého tedy zapomeňte a snažte se poučit z předchozích chyb. Že žádné nebyly? Ale kdepak, v každém vztahu je co zlepšovat a na každém rozchodu mají alespoň částečnou vinu oba zúčastnění.

Buďte sama sebou

Celý život se hledáme a vyvíjíme. Vždy ale buďte sama sebou. Nepřetvařujte se, nesnažte se být někým jiným. Mějte se ráda a snažte se působit uvolněně. Pečujte o sebe, zajděte si na masáž, na manikúru, na jógu nebo si zaběhat, dobrý pocit ze sama sebe se dostaví záhy a brzy jej pozná i okolí.

Sandra Š.