opět pravidelné učení a celoroční rutina. Po dvouměsíčním volnu se však musí postupně připravit na pevný režim. A nyní je ten nejvyšší čas. Připravte své děti na začátek nového školního roku tak, aby ho bez problémů zvládly. Jak na to?

Spánek

Přivykejte děti na režim, jaký budou mít přes školní rok. O víkendu nevyjímaje, i když to pro vás také bude znamenat přísný režim. Uspávejte ve stejnou dobu, ideálně okolo osmé nebo deváté večer a buďte v dobu v jakou bude dítě muset vstávat ve školní rok. Zvolit můžete nenápadnou taktiku a sice, že budete večerku nenápadně posouvat každý den pouze o dvacet minut, a stejně si počínejte i s budíčkem.

Svačina

Nezapomeňte, že se s počátkem nového školního roku taky nastaví jiný stravovací řád. Pár dní před začátkem školy zaveďte přísný systém: snídaně – svačinka – oběd – svačina večeře. Dětem to pomůže osvojit si pravidelné stravovací návyky a dítě ve škole nebude hladovět.

Kalendář

Pokud se dítě obává, že se začátkem školy to znamená konec volna a zábavy a do školy se mu tím pádem vůbec nechce, sedněte si s dětmi ke kalendáři a poznamenejte do něj všechny důležité události. Prázdniny, svátky, narozeniny, výlety, dovolené. Je jasné, že všechno naplánovat nemůžete, ale něco určitě zvládnete.

Motivace

Také nezapomeňte na správnou motivaci. Zajděte se podívat ke škole. Připomeňte dětem kamarády a kamarádky, kroužky a cokoli,  co je baví a co o prázdninách neměly.

Pomůcky

Každému určitě udělá radost něco nového. Nákup školních pomůcek může být příjemným, společně stráveným časem. Dítě si při nakupování snáze uvědomí, že školní rok se už opravdu blíží. I když nákup pomůcek nemůžete nechat zcela na dětech, vybírejte vše společně. Nějaký ten sešit nebo třeba pouzdro si určitě bude moct vybrat samo.

Učení

Nejen vy zapomínáte. Také děti si část probraného učiva nepamatují. Proto je třeba něco připomenout. Denně si se dětmi projděte část učiva z loňského roku. Stačí půl hodiny maximálně dvakrát půl hodiny denně. Cílem opakování není dohnat zameškané učivo, ale aby si dítě osvěžilo ty nejdůležitější poznatky. A hlavně, aby si mozek navykl přijímat nové informace, protože období lenošení už je to tam.

Martina M.