To vše mohou být příčiny stresu, který se na nás valí ze všech stran – prací začínaje a starostí o běžných chod domácnosti konče. Jak se stresu vyvarovat a najít rovnováhu mysli, se dozvíte, když dorazíte na Festival Evolution. Ten se bude konat 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Festival Evolution, který se koná dvakrát do roka, a to vždy na jaře a na podzim, je zasvěcen zdravému životnímu stylu, který zahrnuje nejen péči o naši tělesnou schránku, ale i tu duševní. Ty jsou totiž vzájemně propojené a jedna bez druhé nemůže fungovat.

Nestíhám, nestačím…

Kdo z nás nevyslovil větu „Jsem ve stresu“? Ano, tuto větu možná říkáme častěji než bychom si vůbec přáli. Někdy může jít jen o krátké období, kdy se toho na nás prostě valí hodně ze všech stran, ovšem je mnoho lidí, kteří žijí v dlouhodobém stresu, který je již nebezpečný. Toto rozpoložení potom dokáže i nepříjemně ovlivnit naše fyzické zdraví. Prvním krokem je uvědomit si, že se něco děje a chtít s tím něco dělat, jinak se můžeme dostat do začarovaného kruhu. Na festivalu proto vystoupí v rámci programové části mnoho odborníků, lékařů, psychologů a koučů, kteří návštěvníkům poradí, jak zvládat stres nebo jak zapracovat na svém seberozvoji.  Například fyzioterapeut a specialista na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému Tomáš Rychnovský ve svém semináři poradí, jak se zbavit bolesti v těle a předcházet jí, o nalezení rovnováhy a stability mysli, nebo jak se vyhnout stresům a být v životní pohodě.

Jak přežít v práci

Samostatnou kapitolou je potom pracovní stres, který je důsledkem nadměrné pracovní zátěže. Podle různých výzkumů se navíc ukázalo, že tímto stresem trpí každý čtvrtý zaměstnanec. Své o tom ví i Tomáš Zetek, který byl úspěšným manažerem se šťastnou rodinou a pevným zdravím. Ovšem náhle ho zasáhla zásadní životní krize – bez varování a nepřipraveného. Krizi překonal, s následky se vyrovnal a dnes pomáhá ostatním předejít chybám, které dělal on sám. V náročné profesi často čelíme strachu ze selhání, protože svou identitu a sebehodnotu spojujeme s tím, co děláme. Sebepoznání a hledání vlastní autenticity tak mnohdy začíná právě v práci. Jestli vás zajímá více, nenechte si ujít jeho přednášku na téma Jak přežít v práci.

Ve zdravém těle zdravý duch

Podzimní festival se samozřejmě bude točit kolem zdraví a tudíž také kolem jídla. Najdete zde kvalitní potraviny, fair trade výrobky i BIO produkty. Mezi vystavovateli budou i specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu, producenti zdravých potravin, rodinné firmy a farmy. Vše budete moci ochutnat třeba ve food zónách s bohatým výběrem. Nakoupit zde ale můžete také přírodní kosmetiku, eko drogerii, bio textil nebo potřeby pro děti, pro které je na festivalu připraven bohatý program včetně hlídacího koutku.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů a podrobného rozpisu programu najdete na www.festivalevolution.cz.