Jak pleť po zimě revitalizovat a připravit na slunečné a dlouhé dny?

Jaro přináší pro naši pleť vyšší zátěž a s tím spojené vyšší nároky na péči. Pleť je vystavována vlivům a rozmarům počasí a výsledkem bývá podrážděná a citlivá pokožka. Je nutné si uvědomit, že už i první jarní paprsky mají pořádnou sílu a že naše pokožka na ně není po ponurých zimních dnech připravená. Na jaře tak je nutné se zaměřit na hydrataci a revitalizaci pleti.

Základem je kvalitní krém, který by se měl každé ráno nanášet na tvář a dekolt. Denní krém by měl obsahovat ochranný faktor proti UV záření.

Tip: Projděte si svou kosmetiku a prošlé kousky bez milosti vyhoďte. Jistě, krémy mají dlouhou životnost, ale rok prošlé kusy už mohou udělat více škody než užitku. Kosmetické přípravky po exspiraci pleť dráždí a mohou způsobit alergickou reakci.

Kromě pravidelného mazání je třeba pleť pravidelně čistit. Základem čisté pleti je peeling. Díky němu zbavíte pleť odumřelých buněk, vyčistíte póry a vyhladíte kůži. Pleť tak může lépe dýchat a snadněji zvládne vstřebávat kosmetické prostředky jako krém, make-up apod.

Pozor: Pokud máte extrémně citlivou pleť nebo je pokožka podrážděná, spálená, zarudlá nebo pálí, peeling vynechejte!

Kromě peelingu se na jaře doporučuje také používání zábalů a masek. Ty navracejí pleti pružnost a potřebnou vitalitu. Zakoupit je můžete v drogerii, nebo je dokonce vyrobit doma.

Pokud si nevíte s aplikací zábalů rady, anebo na to doma nejste schopna najít pár minut na aplikaci, obětujte pár stovek a vydejte se na kosmetiku. Tam vaši pleti dopřejí vše, co potřebuje a doplní o masáž obličeje. Odpočine si ovšem nejen pleť, ale i mysl.

Do základní výbavy vaší kosmetiky by nemělo chybět ani kvalitní sérum. Séra jsou mnohem silnější než výživné krémy a obsahují vyšší koncentrace účinných látek, které intenzivně obnovují pokožku a pronikají více do hloubky.

Co ještě můžete pro svou pleť udělat?

Pijte hodně vody. Hydratujete tak pleť zevnitř a bude vypadat svěžeji.

Vyhněte se stresu. Toto se snadno řekne, ale těžce dodrží. Stres je přitom největším nepřítelem krásné pleti. Jste-li ve stresu, choďte hodně do přírody a cvičte jógu.

Martina M.