Poradíme, jak mozku pomoct, aby podobné výpadky eliminoval a jeho výkonost se zvýšila.

Klíč vězí v těch správných potravinách. Jaké to jsou?

Slunečnicová semínka

Pokud přemýšlíte, co večer chroupat u televize nebo co si dát, když vás večer honí mlsná, odpověď zní slunečenicová semínka. Tato semínka obsahují vitamín E, který chrání mozkové buňky. Mimo něj obsahuje také vitamín B, který zklidňuje nervovou soupravu a zároveň zmírňuje deprese.

Vlašské ořechy

Nejen semínka, ale i ořechy jsou skvělým pomocníkem pro mozek. Celou řadu vitamínů najdeme ve vlašských ořechách,  zejména pak vitamín B1, B2 i B3. Ořechy díky tomu snižují stres. Navíc mohou pomoct potlačit únavu.

Borůvky

V létě je dobré vsadit na borůvky. Mají protizánětlivé účinky, pomáhají čistit krev a napomáhají regenaraci mozku. Jsou prevencí proti mozkové příhodě a brání ztrátě paměti.

Brokolice a květák

Běžně dostupnou zeleninou jsou brokolice a květák. Brokolice obsahuje kyselinu listovou, která je důležitá pro tvorbu neurotransmiterů a napomáhá nervovému systému a zlrpšuje paměť. Květák pak obsahuje hodně vitaminu B, který má blahodárné účinky na nervy.

Losos

Kadý týden bychom měli sníst alespoň jednu rybu. Velice důležitou rybou je losos. Obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které podporují mozkovou činnost a zlepšují paměť. Pravidelná konzumace lososa může zaručit správnou funkci mozku i ve vyšším věku.

Čokoláda

Pokud milujete sladké, dobrou zprávou je, že čokoláda je „lék”. Kakaové boby podporují koncentraci, napomáhají průtoku krve v mozku a jsou užitečné i pro paměť. Ošem pozor, zdravá je pouze čokoláda hořká ideálně bez dalších přísad.

Zelený čaj

Blahodárné účinky má náš mozek také zelený čaj. Ten totiž brání ztrátě neuronů a chrání tak mozek. Jeho pravidelná konzumace je skvělou prevencí proti vzniku Parkinsonovy choroby.

Banán

Na škodu není zmínit také banán. Ten je výborným startovačem pro mozek, který navíc zklidní nervy.

Chcete-li, aby váš mozek správně fugoval a byl v dobré kondici vždy, když jej potřebujete, zařaďte všechny tyto potraviny do pravidelného jídelníčku.