Oproti mužům mají ženy velkou výhodu a sice v ženských zbraních.

Když je žena umí správně používat a užívat je v rozumné míře i chvíli, je to obrovská deviza.

Oproti mužům máme ale i jiné výhody jako svědomitost, pečlivost a schopnost dotahovat úkoly do konce.

Vzhled až na prvním místě

Chceme-li být opravdu úspěšné, je potřeba nepodceňovat ženskost. I když se to může zdát možná povrchní, žena manažerka by o sebe měla velmi pečovat a věnovat pozornost svému zevnějšku. Základem k úspěchu v mužském světě je dokonalý vzhled – a to i když nejste modelka. Proč?

Ještě než totiž stihnete otevřít ústa a přesvědčit kolegu či potencionálního klienta o svých schopnostech, on už si vás dávno prohlédl od hlavy k patě a zaškatulkoval. Když uvidí, že o sebe pečujete, máte decentní líčení, příjemný parfém, padnoucí účes a slušivé oblečení, automaticky vás přiřadí na vyšší žebříček a když poté předvedete inteligenci a schopnosti, dokážete zázraky.

Jak být dobrou manažerkou?

Vzhled je sice velice důležitý, ale pokud se nechcete jen spokojit s profesí asistentky, je třeba mít i jiné schopnosti. V tomto ohledu se máme co učit od mužů. Jejich předností je nebojácnost a tah na branku. Když se naučíte ovládat strach a emoce, máte skoro vyhráno. V managementu je potřeba být aktivní a nebojácná. Důležité je se ničeho nezaleknout a nenechat se vyvést z rovnováhy. Ostatní možná budou očekávat, že vás něco vykolejí, když budete sebejistá a rozhodná, stanete se jejich rovnocennou partnerkou.

Poté už je to jen o inteligenci, průbojnosti a přípravě. Jak bylo psáno výše, pečlivost je ženskou předností, tak ji využijte. Předpokladem dobré manažerky je totiž mimo jiné i perfektní příprava na jednání.

Martina M.