Italské Iveco představilo novou generaci užitkových vozů Daily, které ocení každý, kdo od takového automobilu požaduje komfort, optimální spotřebu a zároveň také vysokou nosnost, dlouhou ložní plochu i dobrý výkon.

Nemáte s vozy Iveco zkušenosti?

Dovolte nám krátké představení. Výrobce Iveco působí na evropském trhu již od roku 1975. Hned od počátku si vozy této italské značky získaly velkou popularitu a nedávno dosáhly prodeje dvou milionů aut.

Daily se vyrábí v závodě v Itálii a ve Španělsku, kde byly nedávno inovovány výrobní linky. Iveco se soustředí na výrobu nákladních a užitkových vozidel. Kromě toho firma vyrábí také automobily pro osobní přepravu. Iveco se při výrobě soustřeďuje na nové technologie i výrobu  vozidel z vysoce kvalitních dílů, které získaly certifikát.

U nás se vozy Iveco běžně prodávají již řadu let. Používají je jak přepravní společnosti, tak i podnikatelé a soukromé osoby. Servis Iveco je zde plně zajištěn, problém není sehnat ani náhradní díly.

Proč si vybrat Daily?

Nová řada Iveco Daily se vyznačuje kombinací tradice s inovací. Stejně jako loňské modely si nové Daily zachovalo klasickou konstrukci podvozku s rámem. Silnou stránkou této konstrukce je vysoká odolnost, všestrannost a dlouhá životnost. Konstrukce umožňuje i jednoduché montáže nástaveb, k dispozici jsou dvě: furgon a podvozek s kabinou.

Oproti ostatním modelům se nyní konstruktéři zaměřili především na zlepšení ovladatelnosti, a zvýšení nosnosti. Tyto užité vlastnosti se podařilo zlepšit díky optimalizaci přepravních objemů a použitím nižší ložné plochy.

Co se týče motoru, můžete si vybrat mezi  2,3 litru nebo 3,0 litry a dvěma druhy paliva – naftou nebo stlačeným zemním plynem a výkony od 106 do 205 k.

Ve znamení inovací

Nové modely Iveco Daily disponují ve své třídě největší ložnou plochou, na výběr máte tři rozměry, 11, 18 a 20 m3. Další novinkou je i přední odpružení, kterým jsou vybaveny všechny vozy do 3,5 tun. Došlo tak nejen k zvýšení nosnosti ale také ke zlepšení komfortu pro cestující.

Modely s jednomontáži na zadní nápravě jsou vybavena novým zadním odpružením, které usnadňuje manipulaci při nakládání a vykládání z vozidla.  Konstruktéři Iveco se zaměřili také na požadavky zákazníků. Oproti předchozí řadě došlo ke snížení spotřeby i celkovému snížení nákladů na provoz vozu. Řidiče a celou posádku jistě potěší i lepší zvuková izolace kabiny, která zároveň zajišťuje i lepší klimatizaci.