za mnohem pohodlnější otevřené boty, ve kterých se chodidlo může roztahovat a dýchat, jak je libo. Abychom se ale za své obnažené nohy nemusely stydět, je potřeba o ně řádně pečovat, jedině tak budou naši chloubou.

Jak správně o svá chodidla pečovat?

Alespoň jednou za čtrnáct dní, v létě ale nejlépe každý týden byste měla provádět tuto kůru:

Za všeho nejdříve je třeba nohy pořádně umýt. Dopřejte jim lázeň v teplé vodě alespoň po dobu 10 minut. Vodu si vylepšete solí, pěnou nebo desinfekčním hypermanganem. Nebo v ní smíchejte olivový olej a mořskou sůl – najděte si to, co je vám nejvíce příjemné.

Vmasírujte jemně peeling, který prozatím alespoň částečně zbaví pokožku zrohovatělé kůže. Poté chodidla osušte obruste je. Dnes jsou na trhu i zařízení, díky kterým nemusíte vynakládat téměř žádný pohyb. Mnoho žen ale nedá nad klasickou pemzu. Nezapomeňte ani na ztvrdlou kůži na polštářích prstů.

Poté se věnujte nehtům. Využijte ještě změklých nehtů a upravte si je, nejprve je zkraťte a až poté sáhněte po pilníku. Aby nezarůstaly, je zapotřebí zastřihávat je do rovna a nikoli dokulata jako na rukou. I při ostřihávání kůžičky buďte opatrná, snadno můžete přijít k bolestivému poranění.

Nohy poté důkladně osušte a pusťte se do lakování nehtů. První vrstvu zvolte výživnou bázi a teprve poté lak. Barevný nakonec přetřete průhledným, aby vydržel déle.

Na zjemněnou a zregenerovanou pokožku naneste regenerační krém, který jí dodá potřebné živiny. Zároveň uchová krásně jemnou pokožku. Nezapomeňte krém nanést i na kotník, paty a strany chodidel. Pokud jsou vaše chodidla hodně vysušené, přetáhněte přes nohu ponožku a kúru nechte působit přes noc. Už následující ráno budete mít nožku s úžasně měkkou a krásnou kůží.

Je jasné, že na takovouto péči najdeme čas každý den. Aby vaše nohy zůstaly dlouho krásné, ošetřete je po každém koupání pudrem nebo parfémovaným sprejem.

Čas od času neváhejte použít i desinfekční sprej, který zabrání vzniku plísní či jiným infekcím.

Pokud po náročném dni (byť jste celý den jen seděla) máte unavená chodidla, máme pro vás triky, jak jim rychle ulevit.

  • Položte na zem stránku novin a posaďte se na židli. Uchopte papír prsty jedné nohy a bez pomoci rukou se ho pokuste zmačkat a roztrhat. Dá to docela zabrat.
  • Posaďte se tak, aby kolena tvořila pravý úhel. Na nárt si položte lehké závaží (např. ručník, ůže být i namočený). Nárt zdvihněte směrem ke kolenu, pata zůstává na zemi. Opakujte 5× v několika sériích.

Pamatujte, že kdykoli je to možné, je dobré dát nohy alespoň na chvíli nahoru.

Sandra Š.