Nadváha je momentálně jednou z nejviditelnějších civilizačních chorob dnešní doby a asi jen stěží nalezneme někoho, kdo nemá s hubnutím zkušenosti. Pro většinu diet je však nutné omezování příjmu jídla na minimum a pohyb.

Ani jedno z toho však není potřeba, vyzkoušíte-li keto dietu. Nejen, že slibuje rychlé výsledky, ale umožní vám nahlédnout po pokličku fungování vašeho těla. Díky tomu vám po skončení diety nehrozní ani jojo efekt.

Jak funguje keto dieta?

Ketogenní dieta (neboli také keto dieta) je přísnější forma low carb diety, jejímž cílem je omezit příjem sacharidů na naprosté minimum. Důvod je jednoduchý. Tělo si běžně pro své fungování čerpá energií ze sacharidů, které jsou po konzumaci uloženy ve svalech. Pokud ale tělu žádné sacharidy nedodáme, musí hledat náhradní zdroj energie. A tím není nic jiného než tuk.

Pro správný účinek na vaše tělo je potřeba dostat se do stavu tzv. ketózy, což je metabolický stav dosažený právě nedostatkem sacharidů v těle. Jakkoliv se zdá táto dieta nebezpečná, není tomu tak. Ketóza je naprosto přirozený a zdraví neohrožující stav, který nezpůsobuje nic jiného než úbytek tukových zásob v rekordně krátkém čase při minimálním úsilí.

Jak se dostat do ketózy?

Způsobů, jak se dostat do ketózy je několik. Prvním, a ne příliš oblíbeným, způsobem je držet hladovku tak dlouho, než si tělo vypotřebuje všechny dostupné sacharidy. To však může trvat i několik dní a vyžaduje velmi silnou vůli. Druhým způsobem je kombinace hladovění a vysokého energetického výdeje. Díky tomu využijete sacharidy mnohem dříve, ale ani tato cesta není příliš příjemná a navíc je zde riziko přílišného oslabení organismu.

Nejpohodlnějším a nejšetrnějším způsobem, jak se do ketózy rychle a zdravě dostat je řízené stravování pomocí stravy se sníženým nebo nulovým obsahem sacharidů a to buď ve vlastní režii, anebo skrze speciálně vytvořené produkty KetoMIX.

Jak vypadá keto jídelníček?

Jak už bylo řečeno, základem úspěchu je omezení konzumace sacharidů. Vystačit byste si měli s maximálně 20 – 50 g denně. Váš keto jídelníček by se tak měl sestávat především ze zdravých tuků a bílkovin.

Z tuků můžete konzumovat libovolné rostlinné i živočišné tuky, jakými jsou máslo, sádlo, rostlinné oleje, oříšky, semínka anebo třeba avokádo, které v sobě nese také vysoký podíl omega 3 a 6 mastných kyselin, které snižuje cholesterol. Tyto tuky je vhodné doplnit o bílkoviny ve formě masa, ryb, mléčných výrobků, vajec. Ve vašem jídelníčku by neměla chybět ani vláknina v podobě zeleniny, která je důležitá pro správné trávení.

Pro informaci, které potraviny jsou a nejsou vhodné při keto dietě, vám poslouží online databáze potravin na webu keto-hubnuti.cz Naleznete zde nejrůznější potraviny a nápoje, jejich nutriční hodnoty i vhodnost při keto dietě.

Keto dieta jednoduše a zdravě s KetoMIX

Uhlídat si denní příjem sacharidů a přitom dopřát tělu všechny potřebné živiny a minerály není lehký úkol. Pokud si nechcete zahrávat se svým zdravím, bude pro vás ideální volbou pořídit si speciální keto jídla z ketomix, která obsahují vše potřebné pro vaše tělo, jsou chutná a přitom neobsahují téměř žádné sacharidy.

Nespornou výhodou KetoMIX diety je rozmanitost pokrmů. Můžete si pochutnávat na proteinových koktejlech různých příchutí, na polévkách, na omeletách, ovocných kaších nebo palačinkách. Vše je možné upravit a přetvořit do nejrůznějších pokrmů. Jídla vás tak stále budou bavit!

V nabídce jsou několikatýdenní balíčky pokrmů v různých příchutích. Objednat ale můžete na zkoušku jen konkrétní jídla nebo koktejly. Na KetoMIX eshopu je možné zakoupit dokonce i speciální keto pečivo, keto těstoviny, keto rýži, keto víno a dokonce i keto čokoládu. Vše upraveno tak, abyste si pochutnali a přitom zůstali v ketóze.

Hubnutí nikdy nebylo jednodušší!