Značka GANT už nechce být pouze symbolem sportovní elegance, ráda by také svým chováním přispívala k udržitelnému rozvoji. Proto za přítomnosti herečky Terezy Brodské a slavné Marilyn Monroe otevírá nový obchod, který nemá svou energetickou šetrností a světelným konceptem v Česku ani v celé Evropě obdoby. V nově otevírané prodejně v nákupní galerii Myslbek v pražské ulici Na Příkopě se bude od pátku 29. dubna svítit pouze šetrnými LED diodami. Pokud dorazíte mezi jednou a čtvrtou hodinou odpolední, hollywoodská hvězda se s vámi vyfotografuje. A když ji pěkně požádáte, tak Vám dá i autogram.

Světelný koncept ERCO ukáže oblečení v reálných barvách

Nejde přitom jen o několik málo ekologicky šetrnějších reflektorů. Obchod GANT Women bude kompletně vybaven svítidly podle světelného konceptu firmy ERCO, která uvedla tyto novinky na světový trh teprve před několika týdny. Soustava LED svítidel ozáří vše od výloh až po stojany a displeje s vystaveným zbožím. A poslouží zákaznicím i ve zkušebních kabinách.

„Některé obchody již začaly LED diody používat, neexistuje však dosud prodejna kompletně vybavená těmito revolučními LED svítidly,“ říká Michal Novák z firmy ERCO, která je světovým lídrem na trhu v architektonickém a scénografickém osvětlení. „Filozofií naší společnosti je – světlo namísto svítidel. Což v praxi znamená, že skutečně pracujeme se světlem a nepoužíváme jen svítidla bez promyšleného konceptu,“ dodal Novák.

Pořizovací náklady LED technologie jsou sice dvojnásobné oproti běžným svítidlům, jejich životnost je však 5x vyšší a ročně ušetří v tomto případě třicet procent energie ve srovnání s výbojkami. Navíc LED osvětlení nevyzařuje teplo jako klasické výbojky či žárovky, takže v letních měsících se obchod nemusí tolik chladit klimatizací.

Ale nejen to. LED diody nespoří pouze energii. Nejnovější generace těchto světel ukáže zboží v ještě reálnějších barvách. Téměř jako by si zákazníci oblečení vybírali přímo na denním světle. Osvětlení s realizovaným LED optickým systémem totiž nasvítí jen to, co opravdu má, nabídne tak skutečně kontrastní barvy a zvýrazní strukturu použitých materiálů.

„Jedná se o pilotní projekt. V budoucnu hodláme vybavit tímto ekologicky šetrný světelným konceptem všechny naše prodejny,“ konstatuje majitel české pobočky firmy GANT Amadeus Naumann.

Marilyn Monroe přivítá první návštěvníky

Při slavnostním otevření přivítá první zákaznice Marilyn Monroe s manželem Arthurem Millerem. Tento slavný hollywoodský pár inspiroval amerického návrháře Bastiana při tvorbě aktuální kolekce Gant by Michael Bastian, která v prodejně samozřejmě nechybí.

Na dokonale osvětlených devadesáti metrech čtverečních najdou zákaznice rovněž aktuální kolekci dámského oblečení a stylových doplňků. Z linií Collegiate, Yacht Club či plážové módy Preppy surf. Větší obchod nabídne i luxusní kousky z řady GANT Collection.

Bílou otvírací pásku přestřihne herečka Tereza Brodská, která si značku GANT oblíbila právě pro její kvalitu a nezaměnitelnost. „Mám dvě neřesti. Tedy jen dvě, které přiznám. Tou první je mléčná čokoláda s oříšky a druhou oblečení a bytové doplňky značky GANT. Projít kolem prodejny GANT a nekoupit si něco je jako rozbalit tabulku čokolády a nesníst alespoň kousek. GANT splňuje moje vysoké nároky. Je elegantní i sportovní, ležérní i hravý, je prostě sofistikovaný,“ říká Brodská a dodává: „GANT vlastně není moje neřest. Je to moje osudová láska.“

Více o značce GANT

Značka GANT je protkána bohatou tradicí výroby neformálního oblečení vysoké kvality. Spojuje americkou ležérnost s evropskou elegancí. Její hodnoty jsou nerozlučně spjaty s autentickým dědictvím amerického východního pobřeží, pocházejícím z roku 1949, kdy byla společnost založena. Od té doby se dále vyvíjela, načerpala inspiraci z Evropy nejen v oblasti látek a návrhů, ale i v oblasti životního stylu. Dnes je vskutku globální lifestylovou značkou. Kolekce značky GANT nabízí široký sortiment pánské, dámské i dětské módy nejen pro volný čas. V licenci značky GANT se také navrhují a prodávají hodinky, obuv, brýle, parfémy a v neposlední řadě luxusní bytové doplňky GANT Home. V České republice působí módní značka GANT již od roku 1999 a své zboží nabízí ve 23 obchodech rozprostřených po celé ČR.

Doplňující informace o LED osvětlení

LED technologie se používá ve všech odvětvích průmyslu, a to zejména pro úsporu elektrické energie a dlouhou životnost. Zatím jejímu širšímu použití brání vyšší pořizovací náklady oproti standardním zdrojům světla. Navýšení pořizovací ceny je přibližně o 50 procent. Životnost je pět až dvacet krát vyšší, takže se dosáhne značné úspory při servisování svítidel a výměně jejich zdrojů. Důraz je dán i na úsporu energie, která se pohybuje od 10 do 80 procent dle typu zdroje a samozřejmě významně v závislosti na světelném konceptu.

Dalším velkým benefitem je, že LED osvětlení nevyzařuje UV a IR záření ve směru osvícení a nevykazuje tepelné zisky jako klasické, halogenové nebo výbojkové zdroje. Takže při použití v obchodní jednotce, kde je použit velký počet svítidel, dochází k úspoře výdajů za chlazení vzduchu v letních měsících.

Důležitým faktorem je i dojem z nasvícení vystavených artiklů a zboží, kde je tímto světelným zdrojem docílena reálnější barevnost a lepší přechod světla a stínu, což v konečném důsledku vede k větší atraktivitě nabízeného zboží.

Firma ERCO

Společnost ERCO je celosvětově renomovaný poradce a dodavatel systémů architektonického a scénografického osvětlení interiérů a exteriérů. Řídí se filozofií „světlo místo svítidel“. V tomto smyslu navrhuje pomocí kvalitativního přístupu koncepty osvětlení s ohledem na vnímání prostoru, objektů a jejich atmosféru při dosažení efektivního vizuálního komfortu. Proto jsou také koncepty ERCO použity v projektech jako Grand Louvre v Paříži, Guggenheimovo muzeum v Bilbau, Reichstag v Berlíně, City Hall v Londýně, Burj al Arab v Dubaji a v mnoha dalších památkách, muzeích, hotelech, obchodních centrech a jiných objektech.

www.facebook.com/GANT.CzSk