Nejen osobnímu rozvoji, ale i zdravému životnímu stylu a ekologii se bude věnovat Festival Evolution, který proběhne o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Festival Evolution se bude v březnu konat již popatnácté a opět bude jeho jádro tvořit pět okruhů: Bio Styl, Zdraví, Eco World, Alternativa a Osobní rozvoj. Během tří dnů se můžete těšit na nabídku produktů od více než 450 vystavovatelů z domova i ze zahraničí, stejně jako na našlapaný program. Kromě nákupů nejnovějších produktů zdravé výživy, bio potravin, přírodní kosmetiky i praktických ekologických výrobků do domácnosti, si nenechte ujít inspirativní přednášky, semináře, workshopy nebo cooking show.

Umění být ve flow

Být ve flow, v zóně, kdy se vše děje tak nějak samo. O alfa vlnách věděl i Albert Einstein, který se často nacházel v tomto stavu. Jak snadněji nacházet jakékoliv řešení problémů, tvořivě myslet a uchovávat si velmi vysokou psychickou a fyzickou kondici? Třeba hrou, na kterou jsme jako dospělí zapomněli. Fyzioterapeutka Eva Kolářová ve své přednášce Frčí tvůj mozek na alfa vlnách? představí metody, které snižují stresové stavy, zvyšují koncentraci, motivují a optimalizují nejen mozek, ale i celé tělo.

To, že nejlepší prevencí proti stresu je mimo jiné také cvičení, se můžete přesvědčit na ukázkové lekci Mohendžodára, které na festivalu představí Blanka Milevová. Toto ozdravné, zkrášlující a omlazující cvičení je vhodné pro ženy všech věkových kategorií. Aktivuje energii pánevního dna a skrze ženské orgány a srdce ji rozvádí do celého těla, které pak posiluje a harmonizuje.

Bylinky pro ženy a rostlinná strava

Z bohaté festivalové nabídky si můžete vybrat i přednášky věnované čistě ženám. Například poradkyně v oblasti přírodní medicíny Hana Jánská si připravila seminář věnovaný bylinkám pro ženy. Dozvíte se, jaké bylinky mohou být nápomocné při menstruačních potížích, problémech s otěhotněním nebo potížích v menopauze. Dr. Peter Jentschura zase prozradí, jakými způsoby mohou ženy posílit látkovou výměnu a duševní pohodu.

„Z hlediska zdraví a těla je žena konfrontována s různými problémy v dětství, během těhotenství, menopauzy a zejména ve stáří. Nicméně metabolismus ženy přináší obrovskou výhodu, protože má měsíční samočistící mechanismus, který tělo zbavuje škodlivých látek. Tento mechanismus je však přerušován v určitých stadiích života, například během těhotenství nebo menopauzy. K udržení celoživotní vitality a atraktivity je nezbytné posílit organismus pomocí zásadité péče o tělo a zásadotvorné regenerace,“ říká k přednášce Dr. Peter Jentschura.

Pokud byste se rádi dozvěděli, jaký vliv má rostlinná strava v léčbě a prevenci obezity, cukrovky a nádorových onemocnění, nenechte si ujít přednášku výživové poradkyně Pavly Široké. Mimo jiné zde zjistíte, zda je veganství vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy nebo vrcholové sportovce. Na řadu přijdou ovšem také témata věnující se ekologii a udržitelnosti.

Děti vítány

Festival Evolution myslí i na nejmenší návštěvníky, takže pokud budete chtít vzít děti s sebou, neuděláte chybu. Připraven je pro ně pestrý program, tvořivé dílničky nebo kurzy vaření. Ti nejmenší se zabaví v dětském koutku, takže si v klidu stihnete nakoupit nebo zajít na přednášku. Třeba si vybere tu, která se věnuje odemykání dětského potenciálu…

Více informací o festivalu včetně seznamu vystavovatelů a rozpisu programové nabídky rozdělené po oborech najdete na www.festivalevolution.cz.