V čele festivalu stojí Zlatou palmou oceněné drama režiséra Kechiche Život Adèle, který uspěl na letošním MFF v Cannes. Film vypráví o strhující lásce dvou hledajících se dospívajících dívek. Součástí festivalu je sekce Pocta Abdellatifu Kechichovi, která připomene tvorbu toho významného  režiséra hned pěti jeho snímky.

Pražská část festivalu dále nabídne soutěžní sekci Výběr české kritiky s devíti snímky, které se utkají o cenu diváků. Zvláštní uvedení připomene životní jubileum Jeana-Paula Belmonda filmem Muž z Ria režiséra Philippa de Broky.

Součástí festivalu bude i tradiční a divácky oblíbený Večer krátkých filmů sestavený ze snímků mladých francouzských režisérských talentů uvedených na světových filmových festivalech.

Sekce Filmové hity se ohlédne za nejlepšími distribučními tituly let 2012 – 2013. Diváci se mohou těšit na filmy Pěna dní režiséra Michela Gondryho, Kapitál režiséra Costy-Gavrase, Renoir režiséra Gillese Bourdose (Mimochodem film reprezentuje Francii v soutěži o Oscara 2014), Láska všemi deseti režiséra Régise Roinsarda a další.

Milovníci režiséra Françoise Ozona si také přijdou na své jeho nejnovějším počinem Jen 17, který je portrétem sedmnáctileté dívky ve čtyřech ročních obdobích a přináší pohled na sexuální dospívání a na téma prostituce.

Festival se koná 21. – 27. 11. 2013 v šesti partnerských kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha: Světozor, Lucerna, Brno: Scala, České Budějovice: Kotva) a v pražském multikině CineStar Anděl. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky či s českým dabingem.

Vstupné na všechny festivalové projekce činí pouhých 90 Kč.