že se člověk nechoval zrovna tak, jak by měl. Alkohol je největším problémem firemních večírků, přesto s žádný bez něj neobejde. Máte takový večírek na starosti? Jaký alkohol nakoupit a jaké pití na večírku nabízet?

Na společenských akcích jako je právě firemní večírek platí nutnost střídmé konzumace alkoholu, proto se nedoporučuje podávat tvrdý alkohol, tedy alespoň v podobě panáků. Mnohem vhodnější jsou míchané nápoje.

Jaké alkoholické nápoje vybrat?

Ženy jistě ocení víno, je třeba nabízet jak bílé, tak červené, a k tomu míchané nápoje.

Míchané nápoje pro ženy:

Aperol Spritz – Aperol, Prossecco

Manhattan – whisky, Martini rosso, Angostura bitters

Mojito – bílý rum

Sex on the beach – vodka, Grenadina, broskvový likér

Muži jistě uvítají točené pivo a drinky z tvrdého alkoholu jako whisky, nebo kvalitní rum.

Míchané nápoje pro muže:

Rusty nail – whisky, Drambuie likér

Old Fashioned – bourbon, Angostura

Godfather – whisky, Amaretto

Tip: V rámci úspor je dobré vybrat druhy alkoholu  tak, aby z nich bylo možné umíchat hned několik druhů drinků. Barovou nabídku doplňte i o bylinné likéry jako je jagermeister. Potěšíte všechny, kdo tvrdému alkoholu příliš neholdují, ale přesto si chtějí s kolegy přiťuknout.

Pro oživení večírku můžete nechat zhotovit alkoholové želé. Je možné jej připravit jak z tvrdého alkoholu, tak ze sektu či míchaných nápojů.

Jaké nealkoholické nápoje?

Při plánování pitného režimu na večírku je ale potřeba myslet také na ty, kteří z nějakého důvodu alkoholické nápoje pít nemohou. Také pro ty je dobré mít připravenou bezalkoholové verze vybraných drinků. Samozřejmostí jsou džusy a kolové nápoje. Mlsné jazýčky potěšíte i smoothie drinkem.

Chybět by samozřejmě neměla dobrá káva a dostatek ledu.