která učí nejen děti, ale i dospělé hospodařit s penězi v reálných životních situacích. Ušetříme si tak spoustu nervů v reálném životě, kdy musíme dětem vysvětlovat hodnotu peněz. Proto není divu, že pomáhá také na školách učitelům připravovat výuku praktickou a zábavnou. Již nyní se tak hraje na 621 školách po celé České republice.

Princip hry

V deskové hře Finanční svoboda účastníci prožijí 30 let života rodiny. Za dvě hodiny hraní se těm šikovnějším účastníkům podaří nashromáždit až 10 mil. Kč. Jiní zase končí bankrotem. Hráči mají reálné příjmy i výdaje a nakupují na českém trhu existující produkty, takže hra autenticky připravuje na reálné životní situace.

Finanční svoboda ve školách

Desková hra Finanční svoboda má také své mistrovství republiky a již známe letošní vítěze čtvrtého ročníku Mistrovství České republiky studentů základních a středních škol, které se konalo v červnu na Gymnáziu Budějovická v Praze. Konkurence byla obrovská, zúčastnilo se rekordních 166 studentů z 30 škol z celé republiky! Hrálo se na dvě kola, celkovými vítězi jsou Martin Rektoris a Radek Fiala z Gymnázia Milevsko, a to s průměrným ziskem úctyhodných pěti milionů korun!

Těší nás vzrůstající zájem studentů i učitelů o vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti o čemž svědčí rostoucí počet účastníků Mistrovství ČR, ale také zapojených institucí ve hře Finanční svoboda. Věříme, že tyto znalosti uplatní žáci nejen ve svém profesním, ale i soukromém životě,“ říká Tomáš Kořený, ze stejnojmenné společnosti.

www.financnisvoboda.cz

Přečtěte si více o tom, jak financovat domácnost.