Ano, i takové závěry přinesl britský výzkum, kterého se zúčastnilo okolo dvou tisíc lidí. Asi nebude daleko od pravdy, že ženy obecně nakupování milují o něco více než muži. Můžeme ovšem potvrdit, že Festival Evolution boří mýty, a muži si zde přijdou na své, stejně jako ženy.

Pokud se i Vy těšíte z toho, když si můžete v klidu nakoupit a vyzkoušet si kosmetické produkty na vlastní kůži, rezervujte ve svém diáři termín 21. – 22. září a třetí zářijový víkend zavítejte na Výstaviště v Praze Holešovicích na Festival Evolution.

Během dvou dnů se zde představí více než 250 vystavovatelů s nabídkou kvalitních potravin, bio produktů, ekologické drogerie, přírodní kosmetiky nebo potřeb pro děti. Festival si užijí všichni ti, kteří dávají přednost kvalitě před kvantitou a nakupují s rozmyslem. Těšit se proto můžete na produkty, které byste jinde složitě sháněli. Zjistíte, jak se liší přírodní kosmetika od „běžné“ nebo proč se vyplatí vybírat si lokální potraviny s jasným původem.

#ProsteJinak

Kromě nákupů zde najdete také nepřeberné množství novinek, trendů a inspirace pro zdravé tělo i duši. „Každý rok se snažíme nabídnout něco nového, dáváme prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a aktuálním tématům, abyste si z festivalu mohli odnést praktické tipy, nápady, inspiraci nebo konkrétní výrobky,“ říká zakladatel festivalu Ctirad Hemelík.

Přestože velký prostor bude na festivalu věnován výživě a v rámci přednášek se můžete dozvědět celou řadu zajímavých informací o přínosech nebo rizicích různých výživových směrů a opět zde nebudou chybět poradny pro zdraví, neméně významná část bude zaměřena na ekologii. Dozvíte se, proč se vyplatí omezit používání jednorázových plastů nebo jak by mohla vypadat budoucnost bez zbytečných obalů. Využít můžete i speciální festivalové slevy a veškeré produkty si vyzkoušet nebo ochutnat přímo na místě. Při té příležitosti nevynechejte možnost navštívit rozsáhlou food zónu, ve které si můžete odpočinout a vychutnat si dobroty, ke kterým jste třeba doposud byli skeptičtí.

Jak na sobě pracovat a být v pohodě

Na festivalu můžete v klidu strávit celý den nebo celý víkend a stále budete objevovat něco nového. O víkendu se na pěti pódiích vystřídá okolo 120 účinkujících. Je na vás, jaký program si vyberete. Volný čas můžete například strávit na seminářích věnovaných zdraví. Dozvíte se, jak psychika ovlivňuje naši postavu a proč se nám nedaří hubnout, ačkoliv se snažíme ze všech sil. Doporučujeme nenechat si ujít rovněž přednášky o tom, jak naše strava, emoce, spánek, fyzická aktivita ovlivňují to, jak se cítíme a jakým nemocem otevíráme dveře do svého života.

Koučové i psychologové vám poradí, jak můžete pracovat se svým tělem a vědomím a naučí vás používat techniky, díky kterým můžete poslat do světa svůj talent. Naučíte se pracovat se stresem, který je sice v malé míře prospěšný, protože nás stimuluje, ale z dlouhodobého hlediska je škodlivý a může nám ničit zdraví.

O děti bude postaráno

Na festival s sebou vezměte i děti, připraven je pro ně bohatý program i hlídací koutek. Vy si tak mezitím můžete nakoupit, zajít na přednášku nebo si v klidu vychutnat Fair Trade kávu. Je jen na vás, jak se rozhodnete si „Festival pro všechny, kteří to vidí #ProsteJinak“ užít. Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů a podrobného rozpisu programu najdete na www.festivalevolution.cz.