to je ve zkratce Festival Evolution, který se koná o víkendu 23. – 25. března na Výstavišti v Praze Holešovicích. Vyrazit zde můžete s celou rodinou, a to buď jen za inspirací, nebo za nákupy.

Na festivalu najdete pod jednou střechou vše, co souvisí se zdravým životním stylem, od nákupů přes ochutnávky a poradny až po festivalové programy pro celou rodinu. Opět na vás čeká nepřeberné množství novinek, trendů a inspirace pro zdravé tělo i duši.

Těšit se můžete na více než čtyři stovky tuzemských i zahraničních vystavovatelů z pěti obvyklých okruhů – BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVA a OSOBNÍ ROZVOJ. Najdete zde nejnovější produkty zdravé výživy, bio potravin, přírodní kosmetiky i praktické ekologické výrobky do domácnosti.

A stranou nezůstanou ani novinky z oblasti výchovy a osobního rozvoje nebo témata, která vám umožní nahlédnout do sfér mimo každodenní realitu. Součástí veletržního dění je také atraktivní programová nabídka, v rámci které se představí během tří dnů 150 účinkujících.

Certifikované bio výrobky a bohatá food zóna

Na festivalu budete mít možnost ochutnat i nakoupit kvalitní potraviny. Ve Střední hale Průmyslového paláce najdete veškeré certifikované BIO produkty. Pravé křídlo bude zase zaměřené na zdraví a najdete v něm také food zónu s bohatým výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin.

Součástí festivalu budou rovněž konzultace a poradenství, kuchařská dema a ukázkové lekce. Budete zde mít možnost navštívit nutriční poradce, kteří se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování.

Z odborníků, kteří na Evolution vystoupí, si nenechte ujít přednášku Rogera Greena, který návštěvníky seznámí se svým unikátním konceptem Stravování dlouhověkosti a prozradí, co můžeme aplikovat z tradičních výživových znalostí různých kultur, jak stavět na umírněnosti, rovnováze, jednoduchosti a jak si udržet dobré zdraví po celý život.

Nejen za nákupy…

Levé křídlo se pro změnu zaplní vystavovateli s ekologickými produkty a službami, najdete tu ovšem i expozice zaměřené na osobní rozvoj a chybět zde nebude ani alternativa. Na Festivalu Evolution se můžete ovšem také těšit na přednášky z oblasti spirituální psychologie, regresní terapie, dozvíte se o propojení duší, nezvyklých zážitcích či využití intuice, představí se témata, jejichž společným jmenovatelem je sebepoznání, duchovní obohacení a osobnostní rovnováha člověka i celé společnosti.

Mezi tématy nebudou chybět astrologie, energetická cvičení nebo biotronika. Čekají na vás také novinky o relaxačních a léčebných centrech, meditačních technikách, masážích či aromaterapii.

Zdravý domov

Náš domov je prostředím, kde trávíme značnou část našeho života. Jsme s ním emocionálně spjatí, je to naše soukromí. Většina z nás si ani neuvědomuje, jak velký vliv má domácí prostředí na naše zdraví a pohodu – jak důležitý je zdravý spánek, dostatek světla v bytě a čerstvý vzduch.

V rámci festivalu se můžete inspirovat zdravým a levným bydlením, přírodními stavbami nebo širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“. Chybět nebudou tipy a rady na komunitní pěstování, balkonové zahradničení, domácí kompostování, urban gardening, atd. Najdete tu i nabídku ekologické drogerie, přírodních materiálů nebo tipy na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení, seznámíte se se širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“, které šetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu.

Na festival vyrazte i s dětmi. V dětském koutku se rádi postarají o vaše ratolesti, zatímco vy můžete v klidu nakoupit či navštívit vybrané programy, nebo si společně s dětmi můžete odpočinout v relaxační zóně.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.evolution.cz.