Počet mentorek, od kterých se můžete v rámci akce Equal Pay Day – Den rovnosti platů „ženy ženám a nejen jim“ dozvědět spoustu zajímavého, neustále roste.

Mentoring se bude konat 12. 4. 2012 v Domě módy na Václavském náměstí v 5. patře a probíhat bude ve dvou blocích, od 14-15 hodin a od 16-17 hodin.

více informací o akci se dozvíte na www.epdcr.cz, www.bpwcr.cz nebo na http://www.facebook.com/equal.pay.day.czech

Rezervace místa u kulatého stolu:

Pokud vás téma nebo některá konkrétní mentorka zaujme, máte možnost si rezervovat místo u jejího kulatého stolu.

MENTORKY

Jana Gabrielová

obchodní ředitelka penzijního fondu Stabilita ČSOB

Vystudovala ekonomiku se specializací na mezinárodní finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a School of Business Administration na University of Rochester se zaměřením na finance.

Zastávala manažerské a řídící funkce v předních bankovních a finančních institucích v Praze a Londýně, kde mimo jiné vedla týmy korporátních financí, treasury a korespondenčního bankovnictví. Byla rovněž odpovědná za obchodní aktivity ve střední a východní Evropě.

V Erste Bank ve Vídni působila jako manažerka pro strategické aliance a v České spořitelně jako ředitelka oddělení finančních institucí.

V současné době působí jako obchodní ředitelka penzijního fondu Stabilita ČSOB. Společně se jmenováním do této funkce se stala také členkou představenstva Československé obchodní banky.

Svůj volný čas tráví především se svou dcerou, sportem a poslechem kvalitní hudby.

Téma: Mohou být ženy teamový hráči? Jak bychom všechny benefitovaly ze spolupráce?

Hodina mentoringu: 14 – 15 hod.

Rezervovat místo u kulatého stolu

Lenka Zelingrová

výkonná ředitelka/partner společnosti Koučink Centrum, certifikovaný kouč, členka International Coach Federation

Životní motto: Každý je schopen si najít svou cestu, chce to jen CHTÍT

Podpora klienta k samostatnému přemýšlení je základním kamenem koučování. Při dodržení „čistého koučinku“ se klient stává samostatný a skrze svou odpovědnost je schopen dosahovat rychle výsledků.

Téma: Podnikání – co obnáší z pohledu ženy? Jak si podpořit sebedůvěru a odpovědnost? Co vlastně chci?

Hodina mentoringu 14 – 15 hod.

Rezervovat místo u kulatého stolu

Ludmila Treutnerová

jednatelka společnosti NUTRA-BONA (projekt zdraví)

Po absolvování vysoké školy se cca 14 let věnovala kontrole jakosti potravin, a to ve státní správě (Státní zemědělská a potravinářská inspekce), i v největších soukromých dovozních firmách (Čeroz, Kamma). Ve společnosti NUTRA-BONA působí již 14 let.

Po revoluci absolvovala řadu zahraničních stáží v Evropských zemích. Například ve Spolkové republice Německo působila v Landesuntersuchungs- anstalt für Gesudheits- und Weterinär wesen Freiburg, účastnila se vzdělávacího cyklu o jakosti potravin v Bonu, seznámila se s provozem řady největších německých výrobců potravin.

V Holandsku se prakticky seznámila především se způsobem pěstování, třídění a skladování, zeleniny u největších holandských výrobců.

Ze svého předchozího působení má řadu poznatků z kontroly jakosti potravin, které využívá i v současné praxi.

Téma: Je lépe předcházet příčinám, než řešit jejich následky. Pokud jde o zdraví, platí to dvojnásob, protože zdraví zásadně ovlivňuje veškeré aktivity v našem životě.

Hodina mentoringu 14 – 15 hod

Rezervovat místo u kulatého stolu

Mgr. Lenka Kousková

oblastní ředitelka společnosti Fincentrum, a.s.

39 let
vdaná, 2 děti (dcera 12 let a syn 2 roky)
12 let podniká ve financích, v současné době vede tým cca třiceti žen, které získala

pro finanční byznys, vytvořila portál KARIÉRA PRO ŽENY, ten právě slaví své první výročí

zájmy: rodina, sport, cestování, sebevzdělávání, psychologie, psychoterapie.

Životní motto: Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní. – Sikmund Freud

Téma: „Finanční gramotnost pro ženy“

Hodina mentoringu 14 – 15 hod.

Rezervovat místo u kulatého stolu

Renáta Sedláčková

podnikatelka

38 let, 4 děti

Po absolvování ekonomické školy pracovala nejdříve v rodinné firmě, kde se seznámila se svým mužem. Společně se rozhodli koupit a zrekonstruovat nemovitou kulturní památku, tehdy vyhořelou tvrz Třebotov www.tvrztrebotov.cz. Rekonstrukce interiérů vyžadovala odborné znalosti, a tak si Renáta ještě vystudovala dvě starožitnické školy a dnes je respektovaným odborníkem v oboru starožitností.

Při rekonstrukci tvrze byl v gotické části obvodového zdiva objeven bývalý kamenný záchod nazývaný „prevét“, který se stal pro manžele Sedláčkovi inspirací k založení muzea nočníků a toalet www.muzeumnocniku.cz . Sbírka obsahuje zhruba 1 000 unikátních kousků, které se podařilo za 8 let nashromáždit. Renáta se věnuje muzeu jako kurátorka sbírek a pro zájemce pořádá komentované prohlídky. Kromě toho organizuje na tvrzi Třebotov svatby a společenské akce a vlastní agenturu na půjčování svatebních holubů www.svatebniholubi.cz .

Životní motto: Kvalitní rodinné zázemí je odrazovým můstkem pro úspěšné podnikání

Téma: Jak mít spokojenou rodinu, zvládnout čtyři děti a podnikat v tom co mě baví.

Čas mentoringu: 14:00 – 15:00, 16:00 – 17:00

Rezervovat místo u kulatého stolu

Alena Řezníčková

ředitelka sekce ALUCID, ANECT, a.s.

47 let, vdaná (28 let), dva synové 27 a 25,5.

Vystudovala stavební fakultu VUT v Brně, od roku 1992 pracuje ve firmách zabývajících se informačními technologiemi v obchodních a manažerských pozicích. V roce 2006 absolvovala  MBA na Brno Business School a Nottingham Trent University. V současnosti vede tým, který vyvíjí novou technologii pro autentizaci k informačním systémům.

Od roku 2010 je zastupitelkou ve Šlapanicích (Brno-venkov) a od roku 2011 předsedkyní místního sdružení ODS. www.reznickova.eu

Zájmy: rodina, rekreační turistika, kolo, procházky se psy, kamarádky, politika, ruční práce, hudba.

Životní motto:

V podstatě každý, koho v životě potkám, umí něco lépe než já; a tak se od něj učím.

Téma: je řízení mužské a ženské opravdu tak rozdílné? Jak skloubit všechny role, které v životě hrajeme? Jak je to vlastně s rovností příležitostí žen a mužů?

Čas mentoringu: 14:00 – 15:00, 16:00 – 17:00

Rezervovat místo u kulatého stolu

Jana Víchová

komunikační poradkyně, mentorka

44 let, vdaná, 1 dcera (22 let)

19 let podniká v mediálním sektoru, založila a řídila regionální televizi v Ústeckém kraji, vlastní společnost zaměřenou na PR a komunikaci ve sportu Truck Pro s.r.o., postavila komunikační odbor Českého statistického úřadu, v současné době pracuje jako poradkyně pro komunikaci s médii, mediální trenérka, specialistka pro komunikační strategie a komunikační audity. Před sedmi lety obnovila a organizuje filmový festival Femina Film v Ústí nad Labem.

zájmy: sport, pes, přátelé, cestování, osobní rozvoj, média, konstruktivismus, systemické přístupy,  management a koučování

Životní motto: Každý den svými myšlenkami a slovy vybíráš cestu, po které jdeš.

Téma: Komunikační dovednosti – jak se dobře domluvit a zajistit si co pořebuji, komunikace s médii, PR,  komunikační startegie.

Hodina mentoringu: 16-17 hodin

Rezervovat místo u kulatého stolu

Lucie Simpartlová

Manažerka projektu Partners investiční společnost

35 let, 1 dcera

Již při studiu ekonomické fakulty ZČU pracovala Lucie u společnosti zabývající se obchodováním s cennými papíry, sbírala zkušenosti a připravovala se na manažerskou kariéru. Tu započala v investiční společnosti Conseq Investment Management, a.s. a po dalších pěti letech pokračovala v Pioneer Investments, kde byla zodpovědná za vedení obchodu. Po narození dcery se chopila příležitosti řídit projekt Partners investiční společnost, kde se jí podařilo skloubit zajímavou práci na vrcholové úrovni a současně se plnohodnotně starat o svoji dnes již roční dceru.

Lucie je přesvědčená, že mateřství dokonce pozitivně ovlivňuje manažerské schopnosti, protože posouvá hodnoty jinam a umožní dívat se na spoustu věcí s chladnou hlavou.

Téma: I žena matka je po zaměstnavatele atraktivní. Jak a proč jsem krátce po porodu změnila práci, aneb jak se pozná zaměstnavatel, pro kterého mateřství není překážkou.

Čas mentoringu: 14:00 – 15:00, 16:00 – 17:00

Rezervovat místo u kulatého stolu

Michaela Varhaníková

obchodní ředitelka pro osobní vozy Mercedes-Benz a smart, Mercedes- Benz Česká republika s.r.o.

Mezi auty pracuji již přes dvacet let, prakticky od ukončení studia na Vysoké škole ekonomické, obchodní fakultě. Začínala jsem na pozici asistentky, a přes práci obchodního zástupce pro značky Volkswagen a Audi jsem se propracovala ke značce  Mercedes-Benz . Od 1999 vedu obchod s osobními vozy Mercedes-Benz a smart a zastoupení těchto značek v Praze.

Koníčky: cyklistika, film, snowboard, moderní architektura, fotografie, móda

Životní moto: Dívej se na svět vždy z té lepší stránky.

Téma: Jak obstát v „mužském“ světě aut. Ženský element v obchodním světě. Jak skloubit soukromý život s náročnou prací.

Čas mentoringu: 16:00 – 17:00

Rezervovat místo u kulatého stolu

Pauline Louise Newman

marketingová manažerka společnosti TESCO

2 děti

Absolvovala obor historie a francouzština na britské „University of Keele“ a ve Francii na „Université de Picarde“.

V České republice žije od roku 1995 a první pracovní uplatnění našla v Českém rozhlase/BBC jako editorka.

V současné době pracuje jako marketingová manažerka společnosti TESCO, vede celkem tři týmy a má na starost celostátní komunikaci – kampaně, branding, instore a publishing.

Kromě angličtiny perfektně zvládá češtinu a francouzštinu.

Mezi její největší koníčky patří nakupování knih, historie, televizní reklamy a sport – nejraději se věnuje lyžování, občas si najde čas na golf.

Životní motto: „Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě“.

Téma: Jak může žena uspět v TOP managementu – rozdíly mezi ženským a mužským manažerským stylem. Skloubení pracovního a soukromého života ženy, matky.

Čas mentoringu: 16:00 – 17:00

Rezervovat místo u kulatého stolu