Zapomínat by se ale nemělo ani na podlahy. Obzvlášť, pokud pracujete v místnosti s kobercem, ve kterém se drží spoustu prachu a nečistot. Základem vysávání je dobrý pomocník, který úklid usnadní.

Akumulátorový vysavač

Pokud máte malou kancelář, pak vám bude stačit tyčový vysavač, který je lehký, přenositelný, ale zároveň efektivně uklízí. Na výběr máte z tyčového vysavače napájeného ze sítě a akumulátorového vysavače, který stačí pouze nabít a můžete vysávat, aniž byste se motali do kabelu, který je připojen k elektrické zásuvce. Pro vysávání kancelářských malých prostoru se tedy hodí více.

Jaké jsou hlavní výhody akumulátorového vysavače? Především jeho flexibilní využití, nižší hmotnost a to, že se dostane i do hůře dostupných míst. Konstrukce většiny tyčových akumulátorových vysavačů se dá rozložit a vy tak spotřebič můžete využít i jako ruční vysavač, který se může hodit třeba na úklid stolu, parapetů nebo rohů místností.

Ne každý akumulátorový vysavač je ale kvalitní, a proto je potřeba věnovat jeho výběru pozornost. Ideální bude přečíst si nějaké recenze, na vámi vyhlídnuté produkty, nebo si prohlédnout srovnání nejlepších tyčových vysavačů a podle toho vybrat ten, který vám bude vyhovovat nejlépe.

Klasické vysavače

Pokud máte větší kanceláře, potřebujete uklízet i prostornější chodbu nebo třeba zasedací místnost, pak pro vás bude vhodnější klasický vysavač, který se na rozdíl od tyčových akumulátorových vysavačů, hodí pro vysávání velkých ploch.

Klasický vysavač je nejvíce kupovaným pomocníkem na vysávání podlah, což mimo jiné znamená i to, že je takovýchto spotřebičů na trhu nejvíce a vy budeme mít opravdu z čeho vybírat. I zde doporučujeme pročíst recenze na vyhlídnuté produkty, popřípadě využít internetové porovnání klasických vysavačů, abyste měli v problematice přehled.

A čem jsou největší výhody tohoto spotřebiče? Kromě dostupnosti je to pak jejich poměrně nízká cena a skvělý výkon. Co se tedy týče poměru ceny ku výkonu, klasické vysavače jasně vedou.

Důležitá je pravidelnost

Jaký vysavač bude vhodný, už jsme si řekli, kromě správného pomocníka je také důležité myslet na pravidelnost. Pokud začnete uklízet až v případě, že je špína zřetelně viditelná, je pozdě.

Stanovte si nějaký harmonogram. Záleží na vás, zda uklidíte v pátek odpoledne, těsně před víkendem nebo naopak v pondělí ráno, než se pustíte do nového pracovního týdne s plným nasazením. Jde jen o prvních pár týdnu, poté si na pravidelný úklid zvyknete natolik, že se z toho stane rutinní záležitost a špína na podlaze i dalších místech vás nepřekvapí. S čistým pracovním stolem se pracuje nejlépe. A o uklizené kanceláři platí totéž.