do novodobých podmínek.

Když si otevřu aktuální předpověď nebo dlouhodobou předpověď počasí, nestačím se divit. Každým dnem se předpovědi mění, jak aprílové počasí. Najednou se i dvacetistupňové teploty vyzdvihují jako na začátku prázdnin tropické třicítky.

Moderní holínky, které předvedli naši sportovci na olympiádě v Londýně, jsou možná „hitem“ pro tamní vrtkavé počasí. Ale já osobně si léto představuji s poněkud jinou obuví a jinými teplotními rekordy. A proto je tu znova ta hlodavá otázka. Jet či nejet na dovolenou? A pokud ano, tak kam?

Několik cestovních kanceláří nebo agentur, kdo se v tom má vyznat, už ukončilo svoji činnost. Některé oblíbené zahraniční destinace varují před opuštěním hotelových komplexů. Pokud nemáte zrovna po ruce opravdu pojízdné vozidlo a tlumočníka na cesty, okruh možností se tím zužuje.

V tuzemsku je zase počasí takové jaké je a děti stále čekají, že rodiče zavelí a konečně se pojede. Vždyť pokročila druhá polovina prázdnin. A teď babo raď.

Snad nejlepším kompromisem je prodloužený výlet k babičce a dědovi. Pokud zrovna nebydlí hned vedle v ulici. Děti mají pocit, že „konečně vyrazili“ z domova, Vy si odpočinete, manžel pár dní s tchýní taky vydrží a večery jsou jenom Vaše… Dokonce ušetříte i něco peněz z rodinného rozpočtu. Co na to říct. Snad jen tolik, že nejen chlapi disponují přirozeným talentem….

Ves.