I když už máte za sebou kousek života a několik zklamání, pořád je naděje!

Johnny se právě vrátil z vězení a našel si práci v malé newyorské restauraci, kde pracuje i Frankie. A právě otevřeně prostořeká číšnice ho okouzlí. Jednou večer spolu náhodou skončí v posteli. A je tady obyčejně neobyčejné ráno.

Zatímco Frankie vše považuje za drobnou aférku, protože zklamání z mužů zažila už dost, Johnny se zamiloval. V první chvíli se zdá, že jejich vztah nemůže fungovat. Ani jeden nejsou už nijak mladí. Ona má za sebou několik nepovedených lásek. On rozpadlé manželství. Po sérii vtipných slovních přestřelek a klasických nedorozumění svitne jakási naděje. Že by ti dva měli ještě šanci…?

Nejbližší termíny představení: 19.3. a 15.4. 2015

hrají: Tereza Kostková a Aleš Háma

autor: Terrence McNally

překlad: Kateřina Hilská

režie: Petr Kracik

Přečtěte si krátký rozhovor s Terezou Kostkovou

Čím si vás získala hra Frankie & Johnny?

Naprostou opravdovostí, nepokrytostí v oblasti lidské intimity a přese všechny citlivé otázky humorem a závěrečnou nadějí. Jako rozený optimista to nemohu nechtít podtrhnout.

Je vám postava Frankie něčím blízká?

To naprosto netřeba odhalovat… Žena i herečka musí mít svá drobná tajemství. Podstatné je, že Frankie hraju ráda.

Jaká je divadelní spolupráce s Alešem Hámou?

Často se setkáváme po představení s reakcí, že „Aleš velmi pozitivně překvapil“. Dotyční mají na mysli onu činoherní rovinu a hloubku. Mě ale nepřekvapil, vím to o něm dávno a vážím si, že roli přijal a nešetří talentem ani humorem.

Kompletní repertoár Divadla v Rytířské najdete zde.