Otevírá srdce lidí, což se může hodit jak v osobním, tak pracovním životě.  Jenže co když jsou vaše zuby od přírody zažloutlé? Tento problém můžete vyřešit bělením zubů.

Zuby jsou pro lidi něco, co je pro pávy jejich barevný ocas. Jsou značkou dobrého zdraví a genetických kvalit a jejich dobrý vzhled zjednodušuje navázání mezilidského vztahu, a to ať už se jedná o osobní či obchodní.

Podle nejnovějších průzkumů provedených ve Velké Británii však bílé zuby znamenají něco víc. Pro většinu lidí symbolizují úspěch, lepší zaměstnatelnost a větší atraktivitu. Bělejší odstín zubů vám navíc opticky ubere až pět let! Jestli tedy mají vaše zuby přirozeně žlutý či nahnědlý odstín, není nic jednoduššího, co pro svoji kariéru udělat, než si zoubky nechat vybělit. Třeba na prestižní klinice estetické medicíny Brandeis Clinic v Praze, kde se bělení zubů věnují.

Prohlédněte si video, které vás s technikami bělení zubů seznámí:

Doma nebo v ordinaci

Na začátek je nutné se rozhodnout, zde chcete své zoubky bělit v pohodlí domova, nebo v ordinaci zubního lékaře. Obecně nejlepších výsledků dosahuje kombinace ordinačního a následně domácího bělení, kdy lékař či dentální hygienik nejprve zuby jednou z metod vybělí, a posléze připraví na míru speciální nosiče, které následně pacient používá doma. Díky tomu, že bělení probíhá pomalu a dlouhodobě, je velmi šetrné, ale zároveň je možné s ním dosáhnout velkého zesvětlení.

Když chcete bělit zuby v ordinaci

Bělení pod dohledem odborníka bývá vždy lepší. Na Brandeis Clinic v Praze bělení zubů v ordinaci provádí dvěma způsoby: za použití plazmové lampy, nebo speciálního bělícího gelu.

Plazmová lampa, či oficiálně ordinační bělení ZOOM, je považováno za vůbec nejrychlejší bělení zubů. Probíhá totiž během jediné návštěvy ordinace. Nejprve odborník nanese na zuby bělící gel, a ten osvítí na 15 minut plazmovou lampou. Zuby během ošetření osvítí celkem třikrát. A jak moc bude váš úsměv po zásahu plazmy zářit? Těšte se, tato metoda umožňuje dosáhnout zesvětlení až o osm odstínů! Navíc je možné barevnost chrupu ještě „doladit“ domácím bělením ZOOM.

Pokud vás bělení plazmou neoslovilo, a máte třeba obavy, že osvícení může podráždit dásně a zvýšit citlivost zubů, ač ani jedno ze jmenovaných není pravda, máte i druhou možnost, a to ordinační bělení Opalescence Boost 40%, které na Brandeis Clinic lékaři považují za nejúčinnější. Využívá se při něm silně bělícího gelu se 40% peroxidu vodíku.

Bělení zubů bez bolesti

Ani zde se nemusíte bát bolesti či citlivosti zubů, protože součástí tohoto bělící gelu jsou znecitlivující složky. Gel se nanáší na zuby třikrát, a to po dobu 20 minut. Ihned po bělení zubů opouštíte ordinaci s úsměvem bělejším minimálně o tři odstíny.

Samotné bělení chrupu pak však ještě pokračuje následujících 24 hodin. Pokud by vám i toto dobělení bylo málo, existuje vždy možnost sáhnout ještě po doplňkovém domácím bělení, v tomto případě Opalescence PF 16% s 16% karbamid peroxidem. Gel se nanáší do nosičů, které se předem zhotoví a nechává působit na zuby po dobu a počet dní, které určí ošetřující zubní lékař.

Sadu Opalescence PF 16% je možné využít jen k domácím užití, i tak je ovšem lepší konzultovat s lékařem, jak často a jak dlouho gel prostřednictvím nosičů na zuby nanášet. Nehledě na to, že je vždy lepší, když vám zubní lékař vytvoří nosiče přesně na míru vašich zubů, než používat nosiče univerzální.

Před každým typem bělením zubů je vhodné zajít si na zubní hygienu nebo k zubnímu lékaři, který zuby zbaví zubního plaku, kamene a dalších nečistot a vyčistí mezizubní prostory. Jedině vyčištěné zuby zajišťují efektivitu bělení zubů. Zářivý úsměv máte na dosah ruky!