Pravdou však je, že lidé se vyvíjejí po celý život. Je proto velmi obtížné říci, co muži očekávají od žen. Traduje se, že ženy jsou velmi složité bytosti, které není snadné pochopit. Málokdy se však dočtete, že muži nejsou o nic jednodušší.

Očekávání mužů se odvíjejí od mnoha faktorů – přeci jenom každý muž je jiný, stejně jako každá žena má svou vlastní a jedinečnou osobnost.

90-60-90

Mnoho žen touží po krásné a štíhlé postavě a jsou ochoty pro ni podstoupit různé operace, trávit hodiny ve fitness centru nebo dodržovat složité a komplexní diety. Je samozřejmě naprosto přirozené, že chceme vypadat pěkně, abychom se líbili našemu okolí. Často však ženy považují jejich vzhled za jedinou a nejdůležitější část jejich maličkosti.

Může se to zdát zvláštní, nebo pochopitelné, avšak vzhled ženy není často pro muže tím nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím výběr své budoucí partnerky. Jistě, že nikdo nechce mít vedle sebe škaredou ženu, za kterou by se musel stydět. Můžu však všechny ženy ujistit, že trávit hodinu v koupelně líčením se, nanášením make-upu a jinými procesy zkrášlování je naprosté plýtvání času, proto většiny z těchto věcí si muž při první schůzce jenom málokdy povšimne.

Všeho moc škodí

Z osobní zkušenosti můžu říci, že míň je někdy víc. Žádný muž není zvědavý na to, aby jeho dívka na sobě nosila kilo make-upu. Přesto, že si tak může mnohdy žena připadat více atraktivní, mužům je tato skutečnosti spíše pro smích. Jistě, trápí-li nás akné, nebo chceme zakrýt viditelné vrásky, není nad to trochu tyto nedokonalosti zakrýt. Je však nutné pamatovat na to, aby toto zakrývání bylo prováděno opatrně a s dostatečnou skromností.

Muži se také rádi občas podívají na jisté části ženského těla, ať už se jedná o jejich poprsí, nebo zadek. Mnoho lidí má mnoho názorů, takže nemůžu mluvit obecně za všechny muže, ale u mnoha žen jsem se setkal s předsudky a obavami ohledně velikosti jejich poprsí.  Mnohdy se obávají, že velikost jejich poprsí může být nedostatečná, a proto budou méně atraktivní pro muže. Opak je však opět pravdou. Pohledy sjíždějící do výstřihu bývají u mužů sice častým společenským prohřeškem, ale není pravdou, že se nebudete muži líbit, pokud nebudete mít poprsí jako loňská miss.

Na charakteru záleží

Pokud je žena pěkná, z části má vyhráno. Osobně bych však raději byl s ženou, která není natolik atraktivní, jako její vnadné kamarádky, avšak umí se chovat a dá se s ní vést rozhovor na určité úrovni. Nechci tím samozřejmě nikoho urazit.  Je ale nutné zdůraznit, že mnoho žen mívá o sobě velmi vysoké mínění a k mužům se potom chovají jako k nějaké podřadné bytosti, které jakoby prokazovaly laskavost tím, že s ní tráví svůj drahocenný čas. NE! Takto to opravdu fungovat nikdy nemůže.

Muž se chce vedle své partnerky cítit dobře. Potřebuje v ní vidět oporu – ať jde o problémy ve vztahu, rodině nebo práci. Potřebuje vidět, že se na ni vždy může obrátit a že jeho slova budou vyslyšena. Není nic horšího, než po stresu a problémech v práci se vrátit domů, kde na vás čeká nevrlá žena, která vás ještě dorazí. Podobně to tak mají i ženy, které často touží po romantickém partnerovi, který jim bude naslouchat.

Autor: Michal Hromek
Foto: picjumbo.com