proběhne již třetí ročník festivalu Kamba, který má za úkol inspirovat a poradit všem, jak být v životě v rovnováze. Právě Rovnováha je letos hlavním tématem festivalu.

Přední čeští odborníci představí to nejzajímavější z jejich praxe. Těšit se tak můžete na inspirativní přednášky, workshopy a doprovodný program. Vstupenky a více informací na www.kamba.eu.

Ing. Jitka Poláková, ředitelka firmy Kosmetika Capri, vystoupí se svou přednáškou v neděli 9. června 2019 od 10.30. Přednášky se s chutí ujala na pozvání přední české celostní lékařky Mudr. Danky Eklové. Svoji řeč budou obě české odbornice sdílet a vzájemně téma doplňovat tak, aby bylo ucelené a komplexní.

Zeptali jsme se Ing. Jitky Polákové, o čem to celé vlastně celé bude a zda bude možné si třeba na místě i produkty vyzkoušet.

Jaké bude hlavní téma Vaší přednášky? 

Rodíme se jako 100% člověk a umíráme jako 90% bakterie. Budu mluvit o mikrobiomu a o tom, jaký má vliv na naše zdraví a celkovou rovnováhu těla. Jelikož mým oborem je již 24 let kosmetika obsahující vysoký podíl látek z kozích surovin, zaměřím se na mikrobiom pokožky, který mě obrovsky zajímá. Vědecké testy totiž ukázaly, že vysoký obsah kozího mléka, syrovátky a tedy i mléčných bakterií a oligosacharidů v kosmetických produktech reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky.

To je mikrobiom vnější a co mikrobiom vnitřní?

Tomuto tématu se bude věnovat Mudr. Danka Eklová, s níž přednášku sdílím. Právě ona mě přizvala, aby téma bylo kompletní. Danka je lékařka s jedinečným pohledem na celostní medicínu. Jak a čím nakrmit svůj mikrobiom, jak poznat jeho aktuální kondici, čemu vystavujeme své tělo, probiotika – ano, či ne, kdy upevňujeme své zdraví a kdy naopak podporujeme nemoc. To vše se dozvíte od ní.

Vraťme se tedy k lidské pokožce a jejímu mikrobiomu…

Ano. Lidská pokožka je od narození obsazena a pokryta velkým množstvím mikroorganismů, jejichž množství a zastoupení se během života mění. Mikroorganizmy v mikrobiomu se vzájemně kontrolují a udržují rovnováhu mezi „ dobrými“ a „špatnými“.  Kožní mikrobiom nás brání před proniknutím škodlivých vetřelců a také trénuje imunitu. Autoimunitní onemocnění jako například topický ekzém či vitiligo jsou spojeny, dle vědeckých studií, se změnami ve struktuře kožního mikrobiomu.

Prozradíte nám více o kolostru, kozí syrovátce a másle?

Kolostrum je první mléko po narození mláděte, obsahuje bioaktivní látky nezbytné pro růst, jako jsou imunoglobuliny, antimikrobiální peptidy a růstové faktory. Tyto látky chrání před vznikem zánětlivých onemocnění a napomáhají hojení a obnově tkání. Kolostrum je jediným přirozeným zdrojem dvou růstových faktorů, které podporují množení a regeneraci buněk. Kolostrum přirozeně obsahuje mnohé specifické složky, které jsou velmi vhodné pro osoby trpící některým autoimunním onemocněním.

Kozí syrovátka je velmi cennou surovinou pro kosmetiku. Je zdrojem probiotik mléčné bakterie) i prebiotik (výživy pro mikroorganizmy). Bílkovinná část syrovátky podporuje hydrataci kůže, zabraňuje jejímu vysušování, zlepšuje její prokrvení a tím i její odolnost. Syrovátka obsahuje značné množství kyseliny mléčné a citrónové, které se podílí na regulaci látkové výměny buněk, zlepšují mikrocirkulaci a hydrataci pokožky, mají bakteriostatické (zastavují růst mikrobů) účinky. Rovněž podporují obnovu kožní bariéry, stabilizují pH ochranného filmu a aktivují regenerační procesy stárnoucí kůže. Působí na pokožku tak, že jí omlazují, vyhlazují a zvláčňují. Přítomné antioxidanty (selen, taurin) zvyšují odolnost pokožky proti UV záření.

Kozí máslo má díky svému jedinečnému složení tuků schopnost pronikat do kůže pomáhat penetraci účinných látek rozpustných v oleji. 

Bude možné si v rámci přednášky produkty prohlédnout či vyzkoušet?

Na místě bude naše profesionální kosmetička Zuzana Kučerová, která Vám ráda kosmetiku představí a vysvětlí, co a jak používat. Využít budete moci i příjemné masáže rukou. Dozvíte se, proč jsou naše přípravky světovým unikátem, a že umí pomoci nejen s krásou, ale i se zdravím. Kosmetické přípravky značek La Chèvre a Le Chaton totiž poskytují klientkám skvělou péči už 24 let. Začali navíc jsme spolupracovat s Mamma HELP centry, jelikož naše kozí kosmetika má velmi pozitivní vliv na pleť i po náročné onkologické léčbě. Pacientky nyní naše testují produkty a jsou zatím velmi spokojené. Kromě toho přicházíme nyní na trhu s novou značkou CapramedicÆ, která bude mít ve svém portfoliu ty nejúčinnější produkty.

——

O Kosmetice Capri

Přípravky Kosmetiky Capri se vyrábějí v Čími u Nového Knína, jsou lokální a tím pádem způsobují minimální dopravní a skladovací zátěž, nezatěžují výrobou ani svými obaly životní prostředí, jsou 100% recyklovatelné, podporují obnovu a zachování živočišného druhu – koz. www.kosmetikacapri.cz