jak převzít kontrolu nad vaším životem? Víte, komu můžete věřit? A jak s tím souvisí Martin Servaz? Odpovědi přináší Tma, ale nezapomeňte: Nezhasínejte světlo… Pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!

Někdy ale ani příprava nepomůže, protože jak se připravit třeba na sousedy? To se dozvíte v jedné z povídek ve Štěstí je zadarmo.

Kamila rozpoutala válku se svými příšernými sousedy. Táňa už se nemůže dívat, jak si její máma ničí život. Aneta se asi zamilovala – jenže do nesprávného muže. A Jiří se ze všech sil snaží, aby ho dcera měla aspoň trochu ráda… Rozličné „kočičí“ povídky od Michaely Klevisové mají něco společné, ať už postavy řeší cokoliv, mají stejný cíl: chtějí být trochu šťastnější. Na štěstí má přece právo každý, ne? Ono ale nikde. Přitom často stačí zastavit se, rozhlédnout se a zjistili bychom, že štěstí je na dosah.

„Povídky píšu jako protiváhu detektivek. Nikdo v nich neumře, nedějí se násilnosti. Snažím se, aby čtenáři dodávaly pozitivní energii a sílu. Detektivky píšu, protože mě baví konstruovat zamotané napínavé příběhy,“ říká Klevisová. Onu protiváhu k jejím povídkám, tak nabízí Tma, která odhaluje naše nejskrytější noční můry, fobie a obsese…

Bernard Minier přichází s dalším dílem s kriminalistou Martinem Servazem.

Který ale tentokrát není úplně ve své kůži. Léčí se na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření a pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem. Někdo ale nechce, aby byl stranou – chce ho zpátky „ve hře“. Obdrží obálku s kartou od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Brzy se navíc ukáže, že s tím souvisí rozhlasová moderátorka Christine, která po podivném incidentu čelí stále se stupňujícím hrozbám a urážkám.

Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem? A co se skrývá ve tmě?