Nikdo tu nespěchá, místní jsou k turistům vstřícní a města, jakými je třeba Marrakéš, vás okouzlí zvláštním způsobem. Toto město totiž připomíná magické místo z pohádek tisíce a jedné noci.

Je prokázané, že sedm z deseti turistů zatouží po poznávacím zájezdu, až stráví několik „válecích“ dovolených ryze u moře. Většina z nás se totiž polehávání na pláži po čase nabaží. Nakonec potom vychází poznávací dovolená v Maroku jako lepší alternativa pro duševní odpočinek od pracovních povinností. Přijdete na nové myšlenky a budete se zajímat o úplně odlišný svět, marocký svět Marrakéše. A nudit se určitě nebudete.

Proč je Marrakéš nejoblíbenější marocká destinace

  • Pokud cestujete do Marrakéše, měli byste mít na paměti, že se nejedná o žádného drobečka. Žije tu 1,5 milionu lidí. Podle toho lze čekat živoucí atmosféru.
  • Jestli existuje něco konkrétního, co dokládá pulzující atmosféru a podobu místa s pohádkami tisíce a jedné noci, je to právě náměstí Jemaa el-Fina. Před vámi budou najednou klevetit potulní kejklíři, zaklínači hadů, břišní tanečnice a obchodníci svolní ke smlouvání a výměnnému obchodu. V nedalekém súku koupíte téměř cokoliv.
  • Jaká by to byla dovolená v Marrakéši, kdybyste nenavštívili minaret mešity Kotoubia, mauzoleum Tombeaux Saadiens s ostatky členů královské dynastie, paláce, botanické zahrady Majorelle nebo moderní architekturu v podobě hotelu La mamounia? Afrika je tady velmi autentická. Vždyť Marrakéš byla založena už zřejmě v roce 1062 a za tu dobu prošla kusem dějin.
  • Cestovatelé, kteří projíždějí Maroko křížem krážem, si Marrakéš vychvalují jako strategicky položené místo. Odtud je to totiž blízko do pohoří Atlasu, na pobřeží Atlantského oceánu i do saharské pouště. Jako kdybyste se nacházeli v centru afrického světa.