Slýcháte od okolí, že to mají podobně a že takový je zkrátka život? Není!

Život je takový, jaký si ho uděláme. Ano, není to jednoduché, ale žijeme jen jednou a přece nestrávíme dvacet let života něčím, co nás absolutně nebaví a nenaplňuje. Obzvláště, když žijeme v době neomezených možností. Jak na to?

Možná to bude dřina a budete muset vystoupit ze své komfortní zóny, ale jakmile začnete dělat něco, co vás baví, bude se vám lépe dýchat, spát i smát! Nevěříte? Tak to zkuste, změna je život.

Stůjte nohama pevně na zemi

Nejprve je třeba si uvědomit, že životní twist se nepovede hned. Buďte trpěliví. Také je dobré stát pevně na zemi a dívat se na to realisticky. Pokud si myslíte, že vaše vysněná práce je práce lékaře, ale vy přitom máte bakalářský titul z marketingového oboru, práce lékaře není to, po čem byste zrovna teď měli toužit. I když i přesto vám zdravotnictví nemusí být zapovězeno a nikde není psáno, že časem se nedostanete tam, kam chcete.

Práce dobrovolníka

Již dávno neplatí, že stáže jsou vypisovány jen pro studenty. Samozřejmě na těchto pozicích budou především právě studenti, ale proč byste nemohli i vy? Rozhodněte se, jakým směrem a v jakém oboru byste se chtěli vydat a tomu přizpůsobte výběr. Buďte skromní, zpočátku se můžete dostat třeba jen na nízkou pozici, ale už bude v daném oboru. Rozšíříte si obzory, seznámíte se s oborem blíže a potkáte lidi z tohoto oboru. A znáte to, ne nadarmo se říká, že nezáleží na tom, co umíte, ale koho znáte…

Zjistěte své mezery

Nikdo není dokonalý. Ani fakt, že máte vyskološkolský titul nezaručuje, že víme a umíme vše bezchybně. Zjistěte, co pro to, abyste se posunuli na vysněné místo potřebujete. Je to zlepšení komunikace? Začněte na ní pracovat. Chcete pracovat v zahraničí, ale v daném jazyce jste věčný začátečník, je nejvyšší čas něco s tím dělat. Zdravá sebekritika je nesmírně přínosná. Pokud nevíte jak na ni, zkuste oslovit kouče.

Doba přeje onlinu

Kurzy a školení se přesunuly do online prostředí a vy se tak bez nutnosti dojíždět přes celou republiku můžete dostat na jakýkoli kurz. Neváhejte do toho investovat, je to investice do vás, vašich znalostí. Nikdy nevíte, kdy se vám bude kurz hodit, zaměstnavatelé umí ocenit, když se jejich zaměstnaci sebevzdělávají. Třeba vás to posune na jinou pozici již ve stávajícím zaměstnání.

Aktivita na sociálních sítích

S onlinem souvisí i sociální sítě, nezapomínejte a ně, i když jim zrovna neholdujete. Samozřejmě nemusíte hned zakládat profil na Tiktoku, ale mít zaktualizovaný profil na LinkedInu vám může přinést nová spojení a širší rozhled. Nehledě na to, že zde můžete narazit na zajímavé články a příležitosti. Být v obraze, to je oč tu běží.

To vše je dobrý start pro změnu v kariéře. Na začátku to nebude lehké, budete bojovat s energií i časem, vše ale jde, když se chce. Vyrazte za svým snem.

-MM-
foto: unsplash