Možná i letos máte v plánu oslavit svátek zamilovaných návštěvou oblíbené restaurace, procházkou v zimní krajině a malým dárečkem. Zkuste ale zapojit fantazii a vydat se za hranice všedních dnů. Na světě čeká spousta zajímavých míst pro zamilované.

Indií na tradičních loďkách

Kanály v indickém státě Kerala brázdí tradiční kettuvallom se střechou z bambusu. Jsou plně vybavené a vypadají jako hausbóty, ovšem z výhradně přírodních materiálů. Vaším průvodcem se stane kapitán s kuchařem. Na cestě čekají malované katolické kostely, farmy a kouzelné výhledy do krajiny. Celé území je totiž protkáno spletí lagun, jezer, ústí řek a kanálů, kde se mísí říční a mořská voda. Nechte se pomalu unášet místy, která si zamilujete. Můžete se navíc těšit na skvělou indickou kuchyni.

Fregate Island

Pokud dáváte přednost slané mořské vodě, tak právě tento soukromý ostrov na Seychelách bude pro vás tím správným tipem na romantickou oslavu. Resort se skládá z šestnácti vil vybavenými venkovními sprchami, hydromasážními vanami jacuzzi a lůžky. Nikdy tu není více než 40 hostů najednou. Záleží jen na vás, jak zde strávíte svůj pobyt. Můžete se nechat jemně ovívat vánkem a poslouchat šplouchání na břehu, a k tomu popíjet osvěžující drinky nebo si užívat slunění a koupání. Vše je dovoleno a diskrétní číšník se postará o to, aby se vám nechtělo jet domů.

Alvear Palace Hotel

Tento hotel v Buenos Aires si zachoval kouzlo i dekadenci minulosti. Má glanc, který obdivujeme ve starých filmech. Pokoje se pyšní výbavou ve stylu Ludvíka XVI.  Navíc v nich najdete spoustu uměleckých předmětů z třicátých let minulého století. Ostatně už v samotné vstupní hale hotelu každého ohromí krása a záře přepychových lustrů. Každý se tu může proto stát šlechticem, nebo dokonce králem. V kulisách starých časů se lehčeji ztrácejí všední starosti.

Talinn

Pokud se vám nechce cestovat až do dalekých míst, můžete si odskočit do estonské metrolopole Talinnu. Talinn patří k jednomu z nejzachovalejších středověkých měst v Evropě. Tudy skutečně kráčely dějiny a i vy je můžete objevovat. Vydejte se hledat vydlážděnými uličkami monumentální chrámy i hrady. Za soumraku si dopřejte večeři ve vyhlášené secesní restauraci Gloria, která svým hostům slouží již od roku 1937.

Autor: Martina Bittnerová