Halloweenská oslava v době covidu?

Halloween už dávno není exotickou oslavou z jiného světa. Tématické halloweenské párty jsou čím dál oblíbenější i v našich krajích. Letos to sice vypadá, že můžeme na velkou oslavu, kvůli covid opatřením zapomenout, i tak si ale můžeme svátek užít, alespoň s dětmi doma, nebo s kolegy v práci. Povinnou roušku kreativně využijte ve svém kostýmu. Drobná oslava vždycky rozežene starosti a odlehčí tlak a napětí, který už tolik měsíců visí ve vzduchu. Právě teď bychom se měli chytit každé příležitosti, která nám udělá radost.

Jak se na Halloween připravit? Čím své blízké zaručeně zaujmete a pobavíte?

1. Strašidelná výzdoba je základ každé Halloweenské párty

Typickými barvami Halloweenu jsou černá, oranžová, bílá a jedovatě zelená.

Vyrobte si v těchto barvách doma s dětmi dekorace z krepového papíru. Ozdobte si pracovní prostředí drobným čarodějným doplňkem, svíčkou a nebo girlandou. A zvažte i nějaký drobný žert, třeba před párty, na zrcadlo na záchodě napište rudou rtěnkou nějaký strašidelný vzkaz, nebo dejte do ledovače k vodě malé umělohmotné pavoučky. Legrácka jako pavouk v pití vám zaručí že už během podávání welcome drinku budou všichni v halloweenské náladě.

Dekoracím se meze nekladou. Nejoblíbenější halloweenská párty výzdoba jsou balonky naplněné heliem, umělé pavučiny, spousta svíček, honosné girlandy, lampiony, papírové ozdoby a tématické konfety.

Nemůžou letos sousedi k vám? I tak s nimi můžete sdílet slavnostní náladu. Ozdobte si vchodové dveře strašidelným halloweenským věncem, koláží z dýní a čarodějnickými dekoracemi.

2. Halloween je temnější verzí karnevalu, nebojte se být děsiví

Masky jsou s oslavami Halloweenu neodmyslitelně spjaté. V anglosaských zemích je zvykem, že děti v maskách obcházejí sousedy a s pokřikem “trick or treat” – “koledu, nebo něco vyvedu”, koledují sladkosti.

Na oslavách pro děti i dospělé jsou nejoblíbenější tajuplné a strašidelné převleky, například čarodějnice, kostlivci, duchové, kočky, netopýři, upíři, a zombie.

Využijte letos bezpečnostní roušky jako módního doplňku a použijte ji důmyslně ve svém kostýmu. Obyčejnou jednorázovou roušku můžete podle sebe pomalovat, ale i v obchodě letos jistě najdete velký výběr strašidelných halloweenských masek.

Velmi působivé jsou barevné jednodenní čočky, změní váš pohled k nepoznání a dovedou váš kostým k dokonalosti. Paruky jsou ve světě masek nestárnoucí klasikou a s elegantními škraboškami budete tajuplní a sexy. Pro perfektní masku vyzkoušejte také smývatelné barvy na vlasy, barvy na obličej a pro hororový look použijte umělé jizvy.

3. Vytvořte tématický halloweenský program na míru

Vydlabávání dýní (v angličtině se jim říká Jack-o-lanterns) je tradiční halloweenská aktivita, kterou milují děti i dospělí. Vydlabané dýně s hrůzostrašnými pohledy jsou navíc další působivý prvek do vaší halloweenské dekorace. Vnitřek dýně nevyhazujte, semínka můžete opražit a z dýně upečte třeba dýňový koláč a nebo oblíbenou dýňovou polévku. Strašidla a příšerky si můžete vyrobit i z jiných materiálů, než z dýně. Dobře poslouží barevné podzimní listy, ruličky od toaleťáku, nebo papírové talíře.

Do programu zapojte také vyhlášení nejlepší/nejstrašidelnější masky a další tématické hry, například malování na obličej, nebo halloweenské pracovní listy.

4. Gotické stolování, přemění vaší jídelnu na doupě čarodějnic

Místo ubrusu použijte černou gázu, nebo tyl. Na stůl dejte spoustu svíček (prázdné láhve od vína můžete použít jako svícen). Do středu stolu umístěte umělou lebku, vydlabanou dýni, pokroucené větvičky nasprejované halloweenskou barvou, umělou dekoraci havrana, nebo cokoliv strašidelného co doma najdete. Volte nádobí v barvách jako je černá, oranžová, nebo jedovatě zelená.

Před každý talíř můžete dát také jmenovku vyvedenou ve starodávném písmu, na ohořelém papíru, nebo ve strašidelném rámečku. Na skleničky nakreslete barvou na sklo pavučiny a celý stůl posypte konfetami pavoučků

5. Vyhrajte si s názvy jídel v halloweenským menu

Cupcaky ozdobte čarodějnými klobouky nebo umělýma očima a podávejte je s příběhem o tom, že obsahují zakletá přání. Tomatovou polévku nazvěte “krvavým lektvarem”, do ledovače dejte ke kostkám ledu zmrznout malé umělé pavoučky (nebo rozinky) a vymyslete nějaký originální podzimní drink.

Dýňové recepty jsou halloweenská klasika, která nezklame. Vyzkoušejte třeba dýňovo-hruškový dort s pekanovými ořechy. Oblíbené jsou také toasty s duchama z rozteklého sýra, nebo špagety s masovými kuličkami, které s černými olivami snadno proměníte v “oční bulvy”.