Mít odvahu bohužel nestačí. Do začátku potřebujete vlastní kapitál, a pokud nemáte úspory, musíte sáhnout po úvěru.

Jak ale najít tu pravou půjčku pro začínající podnikatele?


Úvěr žádejte u nebankovní společnosti.

Bežné banky prověrují klienty v registru dlužníků a chtějí dopředu znát účel úvěru. U nebankovní společnosti nic takového dokládat nemusíte. Ručíte pouze nemovitostí v osobním vlastnictví a dokonce nevadí, pokud je zatížena exekucí. Vše je vyřízeno podstatně rychleji a bez zbytečných formalit.

Osobní přístup nade vše.

Hledejte takovou úvěrovou společnost, která poskytuje nadstandardní služby. Mezi ně patří i finanční a právní poradenství zdarma, nebo specialista, který je k dispozici po celou dobu splácení úvěru. To se hodí zejména v případě, kdy potřebujete svůj úvěr navýšit nebo se opozdíte se splátkou.

Žádost vyřiďte online.

Čas jsou peníze a u půjčky pro začínající podnikatele to platí dvojnásob. Podejte žádost o půjčku online a nechte si připravit úvěr na míru předem. V průběhu splácení se hodí mít přístup k vašemu splátkovému kalendáři online a udržovat si přehled, kolik a kdy máte zaplatit. Zpracování a čerpání úvěru tím výrazně urychlíte a peníze vám budou dříve k dispozici.

Neplaťte žádné poplatky předem.

O úvěr žádejte tam, kde vám návrh zpracují zdarma. Nechte si vždy připravit individuální plán, ze kterého jasně poznáte, kolik celkem zaplatíte. Skryté poplatky a poznámky miniaturním písmem značí neseriozní jednání. Vše si proto v klidu a pečlivě pročtěte. Čas na rozmyšlenou vám ušetří starosti v budoucnu.

Refinancujte své staré závazky

Pokud máte dluhy z předchozího podnikání nebo jste zatíženi exekucí, nechte si je zkonsolidovat do nové půjčky. Nejen, že se vám zpřehlední systém splátek, ale ve výsledku můžete i ušetřit na úrocích a dalších poplatcích. Zároveň tím i předejdete dražbě vaší nemovitosti.

Starostí s rozjezdem vlastního projektu je víc než dost, a proto se vyplatí hledat půjčku tam, kde nabízí osobní přístup. Ten v mnohých bankách nenajdete a navíc vám budou stavět do cesty administrativní překážky. Obraťte se tam, kde slovo platí, obraťte se na FINEMONEY, SE.