ale aprílové dny a chladné večery přece jen ještě radši strávíme v teple domova se skleničkou něčeho dobrého a především s dobrou knihou.

Vybrané dubnové kousky z vydavatelství Albatros Media ocení především čtenářky, ale společenský román autorky Hany Lehečkové je určen široké veřejnosti.

Doufejme v to nejlepší 

Carolina Setterwallová

“Autentická a upřímná zpověď o ztrátě, lásce a naději”

Když mu naposledy přeje dobrou noc, netuší, že je to naposledy. Nejspíš by do svých slov vložila víc energie. Ani on ji nezastaví, když ji vidí odcházet. Místo toho upřeně sleduje obrazovku počítače. Oba si myslí, že se ráno uvidí. To se ale nestane. Neuvidí se už nikdy. Carolina najednou zůstane úplně sama s malým synkem a musí se vyrovnat nejen s žalem a smrtí partnera, ale také s vlastním životem, novými vztahy a jejich nemilosrdnými očekáváními.

Jedno manželství

Tayari Jonesová

“Láska přes vězeňskou mříž. Co udělá s mladým manželstvím justiční omyl?”

Není to tak dlouho, co se Roy a Celestial vzali. Oba jsou mladí a mají před sebou slibnou budoucnost. Doslova ze dne na den se jim ovšem změní život. Roy je odsouzen za znásilnění, které nespáchal. Co s manželstvím mladých lidí udělá vidina dvanácti let ve vězení? Bude mít Celestial sílu udržovat vztah, který se odehrává přes dopisy a krátké ponižující návštěvy?

Vířivka 

Lucie Konečná

“Jaké to je začít OPRAVDU znovu?”

Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

Svatá hlava

Hana Lehečková

“Než spasíš svět, zachraň sám sebe”

Nemá tátu, nemá práci, nemá přátele, v malé pohraniční vsi poznává krušný rodinný život v dluzích, šikanu, výsměch okolí, domácí násilí. Ale když vezme do rukou propisku a sešit, už není chudáček, ale svatý člověk obdařený nadpřirozenými schopnostmi. Zná smysl života a má tu moc zachránit celý svět. Psychotická novela vykreslující život na pomezí reality a bludů poodkrývá, jak těžké je vymanit se ze života v sociálně slabé rodině, pokud jste jen obyčejná slabá duše.

Tyto a další knižní novinky můžete zakoupit na www.albatrosmedia.cz.