činností, ať už na krátkodobé nebo dlouhodobé záležitosti.

Vaši kolegové tak celkem automaticky předpokládají, že stejně dokonale, jako zvládáte pracovní vytížení, zvládáte i výchovu prcků, kteří Vám pobíhají doma.

Určitě by ale byli překvapení, kdyby zjistili, že doma už to úplně ideálně neprobíhá.

Z práce se pochopitelně vracíte dennodenně vyčerpaná a utahaná, ale dětem je to samozřejmě naprosto ukradené a chtějí Vás vyždímat až do morku kostí. Obvykle jim to sice dopřejete, ale když například potřebujete narychlo odejít na další schůzku a musíte děti odvézt k babičce, protože partner hlídat nemůže, tlačí Vás čas a musíte jednat rychle. Proto je dobré, co nejdříve je naučit pár základním věcem.

Tou první bude oblékání se. Čím dříve je naučíte, jak si v rekordním čase obléknout všechno potřebné oblečení i v zimním období, vyvstane Vám rázem pár minut k dobru pro Vás, během kterých stihnete vyřídit nějaký hovor či korespondenci.

Další důležitou lekcí je úklid. Pochybuji, že byste po náročném dni v práci měla chuť uklízet hračky rozházené po celém domě, ale rozhodně je raději uklidíte, než abyste šla v noci na toaletu a na schodech uklouzla na zapomenutém autíčku. Naučte je, že všechno má své místo, ze kterého když se věc vezme, později se tam musí i vrátit. Dítě se něco naučí a Vy budete mít ušetřený čas, kdy můžete čerpat síly na další náročný den do práce.

Anička S.