Je dostatečně reprezentativní a dokáže být spolehlivým parťákem při cestování s celou rodinou. Navíc se nám při testování nabídl v té řidičsky nejatraktivnější verzi R design.

Díváme se

Testovaný a v Čechách oblíbený kombík V60 nás zaujal hned na první pohled. Sportovní look s atraktivními detaily v podobě chromového rámování dveří a mírně klesající linií u konce střechy z něj dělá skutečně povedený kousek.

Volvo V60 v červené barvě Red Passion je plné emocí. Každý si ho všimne a v každém vyvolá chuť se projet. Ostrý čumák s redesignovaným nárazníkem a mřížkou chladiče model dynamizují. Vzádi je výfuk efektně umístěn přímo do nárazníku. U konzervativního Volva je V60 ve sportovním R designu velmi vzrušující jak na pohled tak i jízdou.

Sedíme

Sportovní R design není V60 je v exteriéru. Stačí nasednout a podívat se na exkluzivní provedení čalounění v kombinaci látky a kůže. Sportovní dojem z V60 umocňuje navíc do ruky padnoucí a sportovní volant, řadící páka a pedály. Přístrojová deska nabízí přesně to, na co jsme u Volva zvyklé – jednoduchý design a snadné ovládání. Kufr patří k průměrným v této kategorii, limituje ho především fakt, že je nízký. Nabízí 430 litrů, po sklopení zadních sedadel jsme dostaly 1241 litrů. Okna pátých dveří jsou na úkor designu menší, a proto není z V60 tak dobrý výhled. Pro couvání to může být problém, ale nabízí se příplatková parkovací kamera.

Jedeme

Testované Volvo V60 s 2 litrovým turbodieselovým motorem D3 nás nenechalo na pochybách, že jde o povedený sportovní model. Volvo V60 v R designu si nás tak řidičsky získalo, že jsme chvílemi zapomínaly, že se jedná o rodinný kombík. Automat řadil velmi citlivě, podvozek dokonale kryl nerovnosti, jízda byla tichoučká a kombinovaná spotřeba se při svižnějším způsobu jízdy pohybovala kolem 7 litrů na 100 kilometrů.

U testovaného modelu V60 nás nepřekvapilo, že získal 5 hvězdiček v testu bezpečnosti EuroNCAP. Tetsujeme přece Volvo. zajímaví však už je, že součástí standardní výbavy u V60 je systém City Safety, který zamezuje riziko nehody například při jízdě v koloně – systém eliminuje náraz při rychlostech až 30 km/h, prostě auta zastaví. Chytré řešení pro jízdu ve městě.

Hodnotíme

Volvo V60 v R designu si nás získalo spojením čistého sportovního designu, možnostmi prostorného kombíku a v neposlední řadě také jízdními vlastnostmi.

Testovaný model se 163 koňmi pod kapotou startuje na 930 000 Kč. Se všemi příplatky – za automatickou převodovku, parkovací kameru, zimní paket a business paket se cena vyšplhala na 1 072 400Kč. Cena je vyšší, když ale uvážíme, že V60 dokáže být reprezentativním služebním autem zak dokáže plnit nároky rodiny a k tomu se ještě nabízí ve R designu, milovnice aut se sportovním espritem jistě zpozorní.

28.5.2012

Zdroj: http://www.zenavaute.cz/zeny-hodnoti-auta/zeny-testuji-auta-volvo-v60-v-r-designu