abyste plnili kufr svého vozu nákupem, nasedáte do sportovního vozu Porsche 911 Carrera a mizíte v dáli. Síla motoru je nevídaná, auto budí respekt a kolemjedoucí řidiči raději vyklízejí cestu. Připadáte si jako ve snu. Ale to už jste na letišti a je třeba se probrat. Cessna 172 se připravuje k letu a vy plníte roli druhého pilota.

Takhle nějak by mohl vypadat váš den, když ho ponecháte v režii zážitkové agentury DejToNej. Pokud ovšem nepatříte mezi vyznavače divokých jízd, vybrat si můžete z jiného soudku. Agentura má bohatou sbírku zážitků všeho druhu, od romantických přes gurmánské a adrenalinové až po naprosto ulítlé. O některých jste možná už slyšeli z vyprávění, protože je nabízí kdekdo. Ale jsou tu i takové zážitky, s kterými se jinde nesetkáte.

Tak třeba skydiving ve větrném tunelu. Zážitek, který vám zprostředkuje pocit volného pádu, ovšem bez rizika. Stačí se naučit držet polohu v letové komoře, kde vás nadnáší proud vzduchu o rychlosti kolem 200 km/h. Adrenalinový a přesto bezpečný sport pro každého.  Podobné vzrůšo čeká na toho, kdo osedlá elektrický skateboard. Prkno poháněné dálkovým ovladačem je hotová raketa na kolečkách. Můžete s ní brázdit ulice města i nerovný terén. Snowboardové drifty po louce nejsou výjimkou. Však se sami přesvědčte.

Velmi oblíbeným zážitkem je jeskyňářství. Poté, co vás instruktor seznámí s historií jeskyně a základními bezpečnostními pravidly, zavede vás do hloubky asi 20 metrů pod povrchem země. Jeskyně Labských pískovců, kde se zážitek odehrává, se svými tajuplnými chodbami a úzkými štolami, jsou příslibem dobrodružství. Nebo se můžete vydat naopak do vyšších poloh a absolvovat jednodenní kurz lezení via ferraty v německém Sasku. Po jeho skončení si troufnete i na nejtěžší ferraty v Dolomitech.

A v horách ještě zůstaneme. Jedinečným sportovním zážitkem je výlet na horském kole s českým průvodcem žijícím několik let v horské oblasti rakouských Alp. Čekají vás cyklovýlety v okolí Zell am See a Kaprunu. Náročnost trasy si zvolíte sami. Čím výše vyšlapete, tím krásnější výhled se vám naskytne. Za krásami české přírody se vydejte na maxi koloběžce. Naše trasa vede z Českých Budějovic po jedné z nejkrásnějších cyklostezek podél Vltavy až na neogotický klenot – zámek Hluboká nad Vltavou. Zdatní sportovci mohou pokračovat dále hlubokými lesy podél řeky do Poněšic a ochutnat vyhlášenou „poněšickou ovocnou pálenku“.

Máte rádi středověké příběhy? Pak si jistě nenecháte ujít den s rytíři. Během něj absolvujete výcvik na koni, střelbu z luku, šerm a hod sekerou na terč. Odpolední program uzavře vystoupení rytířů na koních. Chystáte se do Českého ráje a chtěli byste svůj pobyt něčím okořenit? A co takhle se svézt vládním vozem Tatra 603. Veterána vám přistavíme i s řidičem a vás čeká parádní jízda s možností návštěvy některého z hradů či zámků Českého ráje.

Pořiďte si jedinečnou památku na svou návštěvu Prahy. Nechte se doprovázet profesionálním fotografem, který vás bude fotit na předem vybraných místech. Během 90minutové procházky vznikne okolo 100 záběrů, z nichž nejlepší dostanete na památku.

Máte chuť změnit životní styl a nevíte, kde začít? Nechte si udělat rozbor, na jehož základě vám sestavíme jídelníček, pitný režim a doporučíme vhodné doplňky stravy. Během 2-3 hodin bude vaše pyramida výživy hotová a vy se po ní začnete ubírat k zdravějším zítřkům.

Oslovil vás některý z výše uvedených zážitků a rádi byste ho vyzkoušeli, případně objednali pro někoho blízkého jako dárek? Obraťte se na nás, zjistíte, co právě frčí a najdete u nás více než 370 báječných zážitků. Jediné, co s námi určitě nezažijete je NUDA!

Krásné prosluněné dny vám přeje tým DejToNej