Pokud i vy uvítáte pomoc s výběrem literatury pro naše nejmenší, věnujte pozornost akci Zásilka z Knihozemě, která je dětskou obdobou Velkého knižního čtvrtku.

Konec května v nakladatelství Albatros Media je věnován dětským knihám, a tak i letos Zásilka z Knihozemě přinesla výběr dvanácti nejkrásnějších knih pro děti do 12 let. Jaké to jsou?

Nadčasová klasika Malý princ, tentokrát s originálními fotoilustracemi z Islandu od Elišky Podzimkové. Pro starší děti nabízí Zásilka z Knihozemě fascinující velkoformátový Atlas vyhubených živočichů nebo dobrodružný příběh s nádhernými ilustracemi dua Tomski & Polanski Vilma běží o životHotel Winterhouse je zase plný záhad, tajemnství, hádanek. Malé děti okouzlí půvabně ilustrovaný příběh o síle přátelství Myšák jménem Julian nebo netradiční hravé zpracování knihy Strom, kterou si děti seskládají ve velký košatý strom a poznají tajemný svět, který se skrývá v kořenech, pod kůrou i v korunách stromů. Zajímavá fakta o koních se děti dozví z jedinečné elegantní ilustrované publikace Koně. Laskavé publikace české výtvarnice ocení malí i velcí v netradičním pohádkovém příběhu o tom Jak se chtěl stát obr trpaslíkem. Pro nejmenší děti nechybí ani leporelo s pohyblivými obrázky Medvídek na farmě. Výběr je zkrátka pestrý!