korunka Miss Universe vyrobená  v Čechách, to vše veřejnosti představí sedmý ročník diamantové výstavy, která bude probíhat od 10. listopadu v showroomu Diamonds International Corporation v Praze.

Návštěvníci letošního ročníku se mohou těšit na zbrusu nové kolekce exklusivních šperků, mezi které se řadí například designérsky velice zdařilá Key Collection z dílny české šperkařské firmy DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION, která je také organizátorem výstavy.

Key Collection představuje celkem více než 20 přívěsků ve tvaru rozličných kličů. Klenoty jsou vyrobeny z 18-ti karátového zlata, diamantů a  barevných kamenů, mezi které patří černý a bílý onyx, modrý lapis, zelený malachit, červený coral a perleť.

Dalším exponátem, který zajisté přitáhne pozornost návštěvníků, je diamantová korunka Miss Universe, která byla jako první v dějinách soutěže vyrobena v České republice a v lednu letošního roku ozdobila hlavu nejkrásnější ženy světa, Pauliny Vegy z Kolumbie. Tento originální šperk, osázený 33 drahými kameny a inspirovaný siluetou newyorského Manhattanu, je zářivým důkazem síly a kvality šperkařské tradice v Čechách.

Diamant není jen šperk ale i investicí

Návštěvníci budou mít také příležitost nahlédnout do světa diamantových investic. Kromě shlédnutí expozice investičních diamantů nejrůznějších druhů, barev, velikostí a typů brusu, bude pro veřejnost připraveno mnoho zajímavých informací na téma situace na trhu s drahými kameny a diamantu jako investičního nástroje. „Cílem naší výstavy není pouze představit nádherné šperky a lesknoucí se svět diamantů, ale také veřejnost v této oblasti edukovat, seznámit ji hlouběji s problematikou diamantů a mimo jiné naučit ji vnímat diamant jako vhodnou investiční komoditu,“ zmiňuje MUDr. Luboš Říha, prezident DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION.

Výstava potrvá od 10. do 20. listopadu 2015 a návštěvníci ji mohou shlédnout v showroomu D.I.C., Široká ulice 15, Praha 1, denně od 10.30 do 19.00.

Staňte se fanouškem Diamonds Internationl Corporation na Facebooku.